Domáci Bielorusi si pripisujú ďalšiu výhru: Nemeckým hokejistom nastrieľali päť gólov

Sergei Kostitsyn v súboji s Thomasom Oppenheimerom a Marcusom KinkomSergei Kostitsyn v súboji s Thomasom Oppenheimerom a Marcusom Kinkom Zdroj: SITA

MINSK - Bieloruskí hokejisti zvíťazili v sobotňajšom stretnutí na MS v Minsku nad Nemeckom 5:2, hoci prehrávali už 0:2. V tabuľke B-skupiny poskočili na 3. priečku a výrazne zamiešali postupové karty do štvrťfinále.

Po úvodných, gólovo neplodných minútach nakorčuľoval v 8. minúte s pukom do útočnej tretiny Hospelt, ľahkým švihom vystrelil spoza obrancu a prekvapil Kovaľa. O štyri minúty neskôr viedli Nemci už 2:0, keď sa výbornou palicovou technikou prezentoval v predbránkovom priestore Barta. Prvá bieloruská odpoveď prišla ešte v 16. minúte po efektnej kombinácii na jeden dotyk z hokejky Stepanova, druhú zariadil päť minút pred druhou sirénou úspešnou dorážkou Ugarov.

V tretej tretine domáci trikrát rozjasali Minsk arénu a otočili duel vo svoj prospech. Najskôr v 43. minúte strelil vedúci gól Grabovskij, o dve minúty na neho nadviazal aj Platt a víťazstvo potvrdil piatym gólom, jeho druhým v zápase, opäť Grabovskij.

Nemci nastúpia najbližšie v nedeľu o 19.45 SELČ proti lídrovi skupiny Rusku, Bielorusov čakajú o deň neskôr v rovnakom čase Lotyši.

Bielorusko - Nemecko 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Góly: 6. Stepanov (Grabovskij, Kaľužnyj), 35. Ugarov (Stepanov), 43. Grabovskij (S. Kosticyn, Kaľužnyj), 45. Platt (Stasenko, Stas), 50. Grabovskij (S. Kosticyn) - 9. Hospelt, 12. Barta (Schütz, Mauer)
Vylúčení: 2:1 na 2 min, navyše: Stasenko (Biel.) 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Vinnerborg - Dahmen (obaja Švéd.), Fluri (Švaj.)