Rangers v prvom finále rozstrieľali Montreal: Výbuch slovenského brankára Budaja

Mats Zuccarello sa raduje z gólu do siete MontrealuMats Zuccarello sa raduje z gólu do siete Montrealu Zdroj: SITA

MONTREAL - Hráčom tímu Montreal Canadiens nevyšiel vstup do finálovej série Východnej konferencie v play-off zámorskej hokejovej NHL. Kanadský tím pred vlastnými fanúšikmi prehral s klubom New York Rangers vysoko 2:7.

Hostia získali v prvej tretine dvojgólové vedenie, ktoré síce na začiatku druhého dejstva znížil R. Bourque, ale Kreider a B. Richards upravili už na 4:1. Po druhej tretine vystriedal Careyho Prica v bránke Montrealu slovenský gólman Peter Budaj, ktorý dostal prvú šancu v tohtosezónnej vyraďovacej časti. Premiéra to však nebola vydarený, pretože inkasoval tri góly z prvý šiestich striel. Duel skončil s bilanciou 5 úspešných zákrokov z ôsmich striel. Na konci duelu už len skorigoval krutú prehru Eller.

"Nepozerajte sa na výsledok, neodzrkadľuje dianie na ľade. Mali sme aj šťastie, presadili sme sa z pár dorážok. Je to však víťazstvo, teraz prídu ďalšie zápasy a tie sa začínajú od nula - nula," poznamenal Brad Richards.

V Montreale po prehre nevešajú hlavy. Séria medzi dvoma rivalmi môže byť ešte poriadne dlhá. "Nevieme vysvetliť naše dnešné zlyhanie, nehrali sme dobre a nechávali sa zbytočne vylučovať. Dobrou správou je, že to bol prvý zápas a hrá sa až na štyri víťazstvá. Mám pocit, že u nás ešte stále prevládali emócie po výhre nad Bostonom," tvrdil krídelník Canadiens René Bourque.

Výsledok sobotňajšieho prvého stretnutia finále play-off Východnej konferencie hokejovej NHL:
Montreal Canadiens - New York Rangers 2:7 (0:2, 1:2, 1:3) - stav série: 0:1
Góly: 33. Bourqe (Gionta, Eller), 56. Eller - 5. St. Louis (D. Moore, Klein), 7. Zuccarello (McDonagh, D. Moore), 39. Kreider (Nash), 40. Richards (Zuccarello, Staal), 42. McDonagh (Stepan), 45. Stepan (St. Louis, McDonagh), 45. Nash (Zuccarello, J. Moore)