Hráči si zbalili veci a odišli

PRIEVIDZA - Čo bude s prievidzským futbalom? Pred niekoľkými rokmi to bol ešte ligový klub. A dnes? Hrozí im zostup do tretej ligy! V utorok v 27. kole II. futbalovej ligy hráči MFK Prievidza duel s Báčom doslova odsabotovali. Po výkope odišli z trávnika dolu a rozhodca zápas po minúte predčasne ukončil... Viacerí starší hráči si zbalili veci a odišli už nadobro! Zostali len mladíci a dorastenci...

"Dokedy sme si mali nechať robiť zo seba somárov? To už bolo priveľa," čertili sa prievidzskí hráči. Už v jesennej časti boli menšie problémy, funkcionári len sľubovali, že prémie i výplaty hráči dostanú. A to po jeseni skončili na 4. mieste a hovorilo sa o postupe do ligy!


"Pred Vianocami sme nevideli korunu už tri mesiace! Ako sme mali žiť? V zime odišlo osem hráčov a tvrdili, že za ich zinkasované peniaze nás vyplatia. A zasa nič, len plané sľuby... Viacerí sme si už zbalili veci a odišli nadobro," povedal najstarší 43-ročný brankár Vladimír Figura a dodal: "To som ešte za svoje štvrťstoročie účinkovania na slovenských ihriskách nezažil... Tak som si odchod z futbalovej scény určite nepredstavoval," povzdychol si. Hráčom Prievidze funkcionári dlhujú aprílovú výplatu a sľúbené už rok staré prémie.

"Z čoho máme žiť? Často sme mali dvojfázové tréningy a do marca nám ešte platili obedy, ale zrušili ich. Nedostali sme ani kopačky ako v iných kluboch. Ešteže v mužstve sú len dvaja ženáči... Mne, ale aj iným, pomáhajú finančne rodičia. Veď naše platy sa pohybovali od 4 000 do 12 000 korún, ale z toho sme si platili rôzne odvody. Ja som býval v byte s Jakušom, ktorý nám klub mal hradiť, ale nedávno nám odpojili elektrinu... Vraj sa už štyri mesiace neplatila," prezradil kapitán mužstva Milan Pavlovkin. Po víkendovom zápase s Prešovom im funkcionári po ikstý raz sľubovali, že pred utorňajším zápasom s Báčom peniaze dostanú... Keď znova zostalo pri slovách, rozhodli sa, že odohrajú len minútu!

Do skončenia II. futbalovej ligy im zostáva odohrať ešte tri kolá. Nastúpia Prievidžania na zvyšné zápasy? "Pochopiteľne, i keď to nebude ľahké. Situácia je katastrofálna, financie nemáme, takže nám nezostáva nič iné, len dohrať sezónu s dorastencami, aby sme nenarušili regulárnosť súťaže," dodal manažér klubu Vladimír Zaťko.


Zdroj:
topky.sk

DISKUSIA