Čepelová v Paríži prehrala hneď v prvom kole: Hercogová potrebovala iba 77 minút

Jana ČepelováJana Čepelová Zdroj: SITA

PARÍŽ - Slovenská tenistka Jana Čepelová prehrala v utorňajšom zápase 1. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (25. mája - 8. júna, celková dotácia 25 018 900 eur, antuka) so Slovinkou Polonou Hercogovou v ich premiérovom vzájomnom súboji za 77 minút 2:6, 3:6.

Dvadsaťročná Košičanka Čepelová, 60. v renkingu WTA, si odnáša zo singlovej súťaže na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska štartovné 24 000 eur a 10 bodov do hodnotenia. O tri roky staršia Hercogová (62.), ktorú v minulosti trénersky viedol Vladimír Pláteník, si v 2. kole zmeria sily s úspešnou z duelu Sloane Stephensová (USA-15) - Šuaj Pcheng (Čína).

"Myslím si, že skóre neukazuje, aký to bol zápas. Dosť veľa gemov pri jej servise bolo veľmi vyrovnaných. Škoda gemu za stavu 0:3, boli tam samé zhody a výhody. Vedela som, čo mám zlepšiť a druhý set bol už iný. Škoda loptičky za stavu 1:1, ktorá dopadla na čiaru, no rozhodcovia zapískali aut. V poslednom období nehrám v optimálnej pohode. Veľmi ma vyčerpal Fed Cup v Kanade, navyše som trochu alergická na lepok. Prešla som na bezlepkovú stravu, uvidíme, čí mi to pomôže," povedala Slovenka pre RTVS.

Zverenkyňa Martina Zathureckého Čepelová sa pri Buloňskom lesíku ešte predstaví vo štvorhre po boku Švajčiarky Stefanie Vögeleovej. Začnú proti domácemu páru Stéphanie Foretzová-Gaconová, Laura Thorpeová.

Finalistka aprílového podujatia na zelenej antuke v americkom Charlestone Čepelová pri svojich prvých štyroch štartoch v "main draw" na úrovni veľkej štvorky bola minimálne v 2. kole (na Wimbledone 2012 dokonca v 3. kole), teraz sa tretí raz v rade lúči v 1. kole. Momentálne ťahá šnúru štyroch neúspechov vo dvojhre.

Polona Hercogová (Slovin.) - Jana Čepelová (SR) 6:2, 6:3