Slafkovský vyhral kvalifikáciu na majstrovstvá Európy: Postúpil aj Martikán

Alexander SlafkovskýAlexander Slafkovský Zdroj: SITA

VIEDEŇ - Slovenský reprezentant Alexander Slafkovský sa stal víťazom kvalifikácie C1 mužov na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome vo Viedni. Tridsaťjedenročný rodák z Liptovského Mikuláša triumfoval vďaka vydarenej prvej jazde. Keď v druhej nastupoval na štart, vedel, že mu už kvalifikačné prvenstvo neutečie a mohol aj experimentovať.

Postup do sobotňajšej semifinálovej dvadsiatky si vybojoval aj Michal Martikán, ktorý vďaka zlepšeniu v druhej jazde skončil na 10. priečke. Za Slafkovským zaostal dvojnásobný olympijský víťaz o 2,27 sekundy.

Tretiemu slovenskému zástupcovi v C1 na ME Karolovi Rozmušovi ušlo semifinále o 29 stotín sekundy. Debutant na seniorskom kontinentálnom šampionáte obsadil konečnú 22. priečku.

Slafkovský sa presadil s náskokom 27 stotín sekundy pred Ryanom Westleym, tretí skončil Slovinec Anže Berčič. V sobotňajšom semifinále, ktoré je na programe o 10.05, sa pôjde v obrátenom poradí výsledkov kvalifikácie, Slafkovský bude uzatvárať dvadsiatku jazdcov.

Výsledky - majstrovstvá Európy vo vodnom slalome:
C1 muži - kvalifikácia: 1. Alexander Slafkovský (SR) 89,32 (0), 2. Ryan Westley (V. Brit.) 89,59 (0), 3. Anže Berčič (Slovin.) 89,88 (0), 4. Sideris Tasiadis (Nem.) 90,28 (0), 5. David Florence (V. Brit.) 90,49 (0), 6. Benjamin Savšek (Slovin.) 90,56 (0), ... 10. Michal Martikán 91,59 (0), 22. Karol Rozmuš (obaja SR) 95,32 (2)

C1 ženy - kvalifikácia (najlepších 15 do semifinále): 1. Julia Schmidová (Rak.) 105,37 (0), 2. Caroline Loirová 108,89 (0), 3. Oriane Reboursová (obe Fr.) 110,54 (2)