VIDEO Gáboríkovci bojovali do poslednej sekundy: Tesný triumf hráčov Rangers

Martin St. Louis a Chris Kreider sa radujú z góluMartin St. Louis a Chris Kreider sa radujú z gólu Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti New Yorku Rangers zdolali vo štvrtom zápase finále play off NHL na domácom ľade Los Angeles Kings 2:1 a znížili stav série na 1:3. "Králi" v zostave so slovenským krídelníkom Mariánom Gáboríkom tak nevyužili prvú možnosť na zisk Stanleyho pohára, majú však k dispozícii ďalšie tri pokusy.

Rangers viedli v noci na štvrtok po presných zásahoch Benoita Pouliota a Martina St. Louisa po necelých 28 minútach 2:0, hostia ale vytrvalo búšili do súpera a v polovici stretnutia znížili gólom svojho kapitána Dustina Browna.

Napriek obrovskému tlaku v záverečnej tretine sa už kalifornskému tímu vyrovnať nepodarilo. Hostia prestrieľali "jazdcov" jasne 41:19, vylámali si však zuby na skvelom brankárovi Henrikovi Lundqvistovi, ktorý si pripísal 40 úspešných zákrokov.

Záverečné boje o titul sa presúvajú späť do LA, kde je piaty finálový súboj na programe v sobotu o 02.00 SELČ.

New York Rangers - Los Angeles Kings 2:1 (1:0, 1:1. 0:0)
Góly: 8. Pouliot (J. Moore, Brassard), 27. St. Louis (Kreider, Stepan) - 29. Brown. Rozhodcovia: O'Halloran, McCauley - Amell, Kovachik, vylúčení na 2 min.: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 41:19, 18.006 divákov. Stav série: 1:3.