Martikán víťazom tretích pretekov Svetového pohára, v Prahe porazil Florencea aj Savšeka

Michal MartikánMichal Martikán Zdroj: SITA

PRAHA - Slovenský singlkanoista Michal Martikán triumfoval v sobotňajšom popoludňajšom finále na tretích pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v pražskej Troji. Tridsaťpäťročný rodák z Liptovského Mikuláša zvíťazil pred Britom Davidom Florenceom a Slovincom Benjaminom Savšekom. Majster Európy Alexander Slafkovský obsadil šiestu priečku, Mateja Beňuša klasifikovali vo finálovej desiatke na siedmej pozícii.

Výsledky - 3. kolo Svetového pohára vo vodnom slalome v Prahe:
C1 muži - finále: 1. Michal Martikán (SR) 93,56 (2), 2. David Florence (V. Brit.) 95,43 (2), 3. Benjamin Savšek (Slovin.) 95,59 (6), ... 6. Alexander Slafkovský 98,01 (4), 7. Matej Beňuš (obaja SR) 98,69 (4)

C1 ženy - finále: 1. Rosalyn Lawrenceová (Aus.) 117,19 (2), 2. Kateřina Hošková (ČR) 124,47 (2)

Viac o téme: Praha Výhra Martikán Kanoe Svetový pohár