Skvelá Cibulková vyhrala stratený zápas: S Belgičankou otočila z 2:5 v treťom sete

Dominika Cibulková vo WimbledoneDominika Cibulková vo Wimbledone Zdroj: SITA

WIMBLEDON - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V druhom kole si ako nasadená desiatka poradila s Belgičankou Alison Van Uytvanckovou po trojsetovej bitke 3:6, 6:3, 8:6. V rozhodujúcom dejstve otočila z 2:5. V dueli o postup do osemfinále nastúpi v piatok proti nasadenej dvadsaťtrojke Češke Lucii Šafářovej, s ktorou má priaznivú bilanciu 3:0. Wimbledonským maximom slovenskej jednotky je zatiaľ štvrťfinále z roku 2011.

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu s Van Uytvanckovou a po brejku v piatom geme sa ujala vedenia 3:2. Belgičanka však potom získala štyri gemy v rade a prvý set sa stal jej korisťou. Van Uytvancková si pomáhala prvým podaním, robila minimum nevynútených chýb. Cibulková sa nevedela dostať do správneho rytmu. Na začiatku druhého dejstva čelila Slovenka dvom brejkbalom, no podržala si servis a po brejku vo štvrtom geme odskočila súperke na 3:1. Belgičanka síce vyrovnala na 3:3, no ďalšie tri hry patrili Cibulková, ktorá zakončila set úspešným stopbalom.

V úvodnom geme tretieho dejstva nevyužila Cibulková tri brejkbaly, v treťom ďalšie dva, čo bolo vodou na mlyn Belgičanky, ktorá si po brejku vo štvrtom geme vybudovala náskok 5:2. Cibulková však v ďalších minútach otočila na 6:5 a išla podávať na víťazstvo v zápase. Van Uytvancková síce vyrovnala na 6:6, no Cibulková v trinástom geme opäť prelomila súperkino podania a v dalšej hre premenila hneď prvý mečbal.

Hantuchová aj Rybáriková si napravili chuť z dvojhry

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a Chorvátka Mirjana Lučičová-Baroniová zvíťazili v stredajšom stretnutí 1. kola štvorhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone na tráve v Londýne (23. júna - 6. júla) nad domácimi držiteľkami voľnej karty Johannou Kontovou a Tarou Moorovou za 65 minút dvakrát 6:4. Už majú istotu spoločných 13 000 libier.

Tridsaťjedenročná popradská rodáčka Hantuchová v utorok v 1. kole dvojhry na medzinárodných otvorených majstrovstvách Anglicka 2014 nestačila na favorizovanú Kanaďanku Eugenie Bouchardovú. V debli na veľkej štvorke je finalistkou melbournských Australian Open 2002 a 2009 a Roland Garros 2006. V britskej metropole bola vo štvorhre žien vo štvrťfinále edície 2005. Na ročníkoch 2012 a 2013 sa lúčila v 2. kole. Niekdajšia päťka príslušného hodnotenia Hantuchová je držiteľkou kariérneho Grand Slamu v mixe.

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková a Nemka Andrea Petkovicová značne nečakane zvíťazili v stredajšom zápase 1. kola štvorhry žien nad Českou Květou Peschkeovou a Slovinkou Katarinou Srebotnikovou nasadenými ako tretími za 78 minút 7:5, 6:3.

Dvadsaťpäťročná piešťanská rodáčka Rybáriková v utorok v 1. kole dvojhry v britskej metropole nestačila na Švajčiarku Belindu Bencicovú. V debli v All England Lawn Tennis and Croquet Clube teraz vyrovnala svoje miestne maximum zo sezón 2009, 2010 a 2013. Ide o jediné podujatie veľkej štvorky, na ktorom ešte nebola za 2. kolom štvorhry. V 3. kole debla si zahrala na Australian Open 2011, Roland Garros 2011 a 2014 a US Open 2010.

Rybáriková a Petkovicová budú v 2. kole štvorhry čeliť postupujúcim zo súboja Francesca Schiavoneová, Silvia Solerová-Espinosová (Tal./Šp.) - Jarmila Gajdošová, Arina Rodionovová (Aus.). Už majú istotu spoločnej prémie 13 000 libier. Slovensko-chorvátsky pár bude najbližšie čeliť úspešným zo zápasu Irina-Camelia Begová, Karin Knappová (Rum./Tal.) - Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová (Rus.-5).

Magdaléna  Rybáriková Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA

Kvitová ide ďalej suverénne, čaká na ňu Williamsová

Wimbledonská šampiónka zo sezóny 2011 Petra Kvitová v stredu suverénne zvládla 2. kolo dvojhry žien na aktuálnom treťom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny: na londýnskej tráve zdolala nevyspytateľnú Nemku Monu Barthelovú za 55 minút 6:2, 6:0. Odovzdala ešte o gem menej ako v českom derby v 1. kole s Andreou Hlaváčkovou (6:3, 6:0).

Kvitová nastrieľala 7 es a mala pomer víťazných úderov a nevynútených chýb 25:9, o rok mladšia Barthelová (59., bola však už aj na 23. mieste) skončila na hodnotách 13:6. Češka zvládla 10 z 11 zákrokov pri sieti a premenila polovicu z desiatich brejkbalov, Nemka neuspela pri žiadnej zo svojich piatich príležitostí na príjme. Po svojom druhom servise si pripísala len 18 % takto rozohraných fiftínov. Aj preto nedokázala nadviazať na predvlaňajšie Cincinnati, v ktorom prehrala s rovnakou súperkou iba 5:7 v treťom sete.

Dvadsaťštyriročná ľavoruká šestka svetového rebríčka WTA Kvitová bude v 3. kole v šlágri čeliť 34-ročnej miestnej 5-násobnej šampiónke Venus Williamsovej (tituly 2000, 2001, 2005, 2007 a 2008). Nad americkou niekdajšou líderkou počítačového poradia, teraz 31. v hodnotení, vedie 3:1, vo februári v katarskej Dauhe zvíťazila tesne 6:2, 2:6, 7:6 (7).

Ana Konjuhová (Chor.) - Yanina Wickmayerová (Belg.) 3:6, 6:2, 6:2
Tereza Smitková (ČR) - CoCo Vandeweghová (USA) 6:3, 7:6 (4)

1. kolo:
Zarina Dijasová (Kaz.) - Kristina Mladenovicová (Fr.) 7:6 (4), 6:4 - v utorok prerušené pre tmu po prvom sete
Vera Zvonarevová (Rus.) - Tara Moorová (V. Brit.) 6:4, 6:7 (3), 9:7 - v utorok prerušené pre tmu po druhom sete

Štvorhra žien - 1. kolo:
Andrea Petkovicová, Magdaléna Rybáriková (Nem./SR) - Květa Peschkeová, Katarina Srebotniková (ČR/Slovin.-3) 7:5, 6:3 za 78 minút

Daniela Hantuchová, Mirjana Lučičová-Baroniová (SR/Chor.) - Johanna Kontová, Tara Moorová (V. Brit.) 6:4, 6:4 za 65 minút  ​