Tlustý zostáva v Hurricanes, Tampa Bay vsadila na obrancu Stralmana

Jiří Tlustý
Jiří Tlustý

RALEIGH - Český útočník Jiří Tlustý bude aj v nasledujúcej sezóne pôsobiť v klube zámorskej hokejovej NHL Carolina Hurricanes. Dvadsaťšesťročný rodák zo Slaného sa dohodol s mužstvom z mesta Raleigh na pokračovaní spolupráce o jeden rok, počas ktorého Tlustý zarobí 2,95 milióna dolárov. V minulosti hral aj za Toronto, na jeho konte je dovedna 344 duelov v základnej časti NHL, v play-off ešte nehral.

Hokejový obranca Anton Stralman mení v zámorskej NHL dres New Yorku Rangers za Tampu Bay Lightning. Dvadsaťsedemročný zadák sa dohodol s vedením "bleskov" na päťročnom kontrakte na 22,5 milióna dolárov. V každej sezóne by mal byť jeho príjem 4,5 milióna USD. Stralman v 81 stretnutiach ostatného ročníka strelil jeden gól a pridal dvanásť asistencií.

V play-off pomohol v 25 zápasoch NY Rangers v napokon neúspešnom boji o Stanleyho pohár piatimi gólovými prihrávkami. Stralmana si do NHL pôvodne vybralo Toronto. V 394 stretnutiach NHL za Maple Leafs, Columbus a Rangers strelil osemnásť gólov a pridal 94 asistencií.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA