VIDEO Likvidačný faul ocenil iba žltou: Na rozhodcu Geigera sa valí vlna kritiky

Blaise Matuidi a Ogenyi Onazi v súboji o loptuBlaise Matuidi a Ogenyi Onazi v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Ani v osemfinále svetového šampionátu v Brazílii nepatria rozhodcovia k silným článkom. V súboji Francúzska s Nigériou sa hrubej chyby, ktorá s veľkom pravdepodobnosťou výrazne ovplyvnila priebeh zápasu, dopustil americký arbiter Mark Geiger.

Za nebezpečný šľapák z 54. minúty potrestal francúzskeho stredopoliara Matuidiho iba žltou kartou. Záložníka Nigérie Onaziho museli z ihriska vyniesť na nosidlách. Kouč Afričanov už o minútu neskôr zranenú oporu vystriedal za Rubena Gabriela. Celá situácia sa udiala za bezgólového stavu.

"Je to prvýkrát v mojej kariére, čo sa vyjadrujem k rozhodcom, ale tento jednoducho nebol dobrý. Som s jeho výkonom nespokojný," povedal kouč Nigérie Stephen Kesha. "Na Onaziho tam boli hneď dva tvrdé zákroky. Odniesol si to zranením, ktoré ho vyradí z hry na niekoľko týždňov,“ doplnil rozhorčene.

Výhrady voči verdiktom rozhodcu už Nigérii nepomôžu. Po góle Paula Pogbu zo 79. minúty a vlastencovi Josepha Yoba z nadstavenia prehrala s Francúzskom 0:2 a šampionát sa pre ňu skončil. Rozhodcu Geigera pravdepodobne postihne rovnaký osud a za necitlivé výroky najmä z druhého polčasu už nomináciu na štvrťfinálové zápasy nedostane.

• Zdroj: športky