Pánikova Tampa Bay ulovila na trhu Nabokova a Boylea

Brian Boylea
Brian Boylea

TAMPA BAY - Okrem obrancu Antona Stralmana získal klub zámorskej NHL Tampa Bay Lightning po utorkovom otvorení trhu s voľnými hráčmi aj jeho spoluhráča z NY Rangers Briana Boylea. Skúsený útočník sa dohodol s "bleskami" na trojročnej zmluve v celkovej hodnote šesť miliónov dolárov.

Tampa Bay ulovila ďalej ruského hokejového brankára Jevgenija Nabokova, ktorý uzavrel s klubom ročný kontrakt na 1,55 milióna dolárov.

      
Nabokov by mal vo floridskom tíme robiť dvojku Benovi Bishopovi. Vedenie Tampy Bay takisto oznámilo predĺženie spolupráce s útočníkom Mikeom Angelidisom a podpis zmluvy s krídelníkom Mikeom Blundenom, s ktorým počíta do štvrtej lajny. Podľa stránky capgeek.com majú "blesky" k dispozícii na míňanie ešte 5,7 milióna dolárov. Generálny manažér Steve Yzerman však pre portál tampabay.com potvrdil, že voľné finančné prostriedky klub použije na podpisy zmlúv s obmedzenými voľnými hráčmi - Andrejom Šustrom, Brettom Connollym a Slovákom Richardom Pánikom.

Goc zostáva v Pittsburghu, predĺžil o rok

Nemecký hokejový útočník Marcel Goc zostáva v Pittsburghu, v noci na stredu podpísal s predstaviteľmi Penguins novú ročnú zmluvu na 1,2 milióna dolárov. Tridsaťročný center prišiel do Pittsburghu na jar pred uzávierkou výmen z Floridy, pričom vo vrcholiacej základnej časti stihol za "tučniakov" odohrať tucet zápasov, v ktorých zaznamenal dve asistencie. V play off pridal deväť štartov (0+1).


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA