Diváci naštvaní na RTVS aj Merčiaka: Takto sme si finále majstrovstiev nepredstavovali!

Marcel Merčiak na slávnej MaracaneMarcel Merčiak na slávnej Maracane Zdroj: Facebook.com

BRATISLAVA/RIO DE JANEIRO - Takto si priamy prenos z finále MS v Brazílii nikto predstavoval. Všetci futbaloví priaznivci sa celý deň tešili na vyvrcholenie futbalového šampionátu, ale radosť im pokazilo zlyhanie techniky.

Marcel Merčiak odletel pracovne priamo do Brazílie, odkiaľ komentoval finálový zápas na slávnej Maracane. Žiaľ, nedopadlo to podľa predstáv. Technika totiž spôsobila, že jeho komentár počuli slovenskí diváci v niekoľko sekundovom predstihu, čo nekorešpondovalo s dianím na ihrisku.

Hráči boli iba v päťke a Merčiak už dávno zakričal, že Higuaín strelil gól a stihol pridať aj informáciu o ofsajde. Pritom diváci ešte akurát začínali tušiť nebezpečnú situáciu.

Počas druhého polčasu sa kompetentní snažili opraviť túto chybu, ale neúspešne. Na sociálnej sieti Facebook sa prostredníctvom statusu ospravedlnili: "Problém so zvukom by už mal byť odstránený, dajte nám prosím vedieť, ako je to u vás. Ešte raz sa za problémy ospravedlňujeme."

Za tento prešľap si vyslúžila RTVS na sociálnych sieťach poriadnu kritiku od futbalových divákov. Mnohí prepínali na iné stanice a finálový súboj radšej pozerali v inom jazyku.

RTVS v pondelok predpoludním vydala oficiálne stanovisko k problémom: "Technický problém vznikol na trase Brazília - Slovensko. Podobný problém zaznamenali aj iné európske televízie, ktoré priniesli samostatný komentár z miesta diania šampionátu. Osobitne nás mrzí, že sa tento problém vyskytol pravé počas finálového zápasu. Všetkým futbalovým fanúšikom a divákom RTVS sa ospravedlňujeme."

Viac o téme: Nemecko Zlyhanie Argentína Marcel Merčiak Technika Finále MS 2014 Prenos
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook.com
  • Zdroj: športky, md

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy