Výborná Jana Čepelová vo Švédsku: Na turnaji WTA je už vo štvrťfinále

Jana ČepelováJana Čepelová Zdroj: SITA

BASTAD - Slovenská tenistka Jana Čepelová postúpila na turnaji WTA International Collector Swedish Open vo švédskom Bastade (dotácia 250 000 USD, antuka) už do štvrťfinále, keď v stredajšom súboji 2. kola zdolala Estónku Anett Kontaveitovú za 63 minút 6:4, 6:3.

Zverenkyňa Martina Zathureckého v prvom vzájomnom súboji po zisku prvého setu prehrávala v druhom už 0:3, no potom utorkovej premožiteľke turnajovej jednotky Francúzky Alizé Cornetovej "dovolila uhrať" dvanásť fitínov a premenila hneď prvý mečbal.

"Estónska súperka hrala veľmi nepríjemne, pretože ´strieľala´ z každej pozície. V zápase sa vyskytli momenty, keď jej všetko padalo do dvorca. Dôležité bolo dostať ju do pohybu, čo jej potom robilo problémy," uviedla pre agentúru SITA Jana Čepelová.

Dvadsaťjedenročná (nar. 29. mája 1993) Košičanka vo štvrťfinále nastúpi proti úspešnejšej z neskoršieho duelu dvoch nenasadených tenistiek - Nemky Dinah Pfizenmaierovej a Kazašky Julie Putincevovej.