Gerrard priznal ťažké obdobie: Kapitán Liverpoolu o najhorších troch mesiacoch života

Steven Gerrard
Steven Gerrard

NEW YORK - Skúsený futbalista Liverpoolu Steven Gerrard opísal posledné tri mesiace ako najhoršie obdobie svojho života. Na konci minulej sezóny mu tesne unikol majstrovský titul, potom znovu v úlohe kapitána s Anglickom na majstrovstvá sveta nepostúpil zo základnej skupiny a ukončil reprezentačnú kariéru.

"Pravdepodobne to boli najhoršie tri mesiace môjho života. Inak to naozaj zhodnotiť nejde," povedal Gerrard novinárom na turné v Spojených štátoch amerických.

    
Tridsaťštyriročný stredopoliar bol dlho jedným z hlavných ťahúňov Liverpoolu na ceste za prvým anglickým titulom od roku 1990. V dôležitom zápase s Chelsea (0:2) sa však podkĺznutím podpísal pod vedúci gól Demba Ba. "Reds" nakoniec skončili druhí za Manchestrom City.
    
"Bolo to kruté, pretože som vlastne neurobil chybu. Neutiekol mi protihráč pri štandartke, nezahodil som penaltu ani som zle neprihrál," spomínal Gerrard. "Každý človek na tejto planéte sa niekedy v živote potkne, či už je to na schodoch, na podlahe alebo kdekoľvek inde. Mne sa to stalo na ihrisku v naozaj zlej chvíli," pridal odchovanec Liverpoolu, ktorý nikdy nehral za iný tím.
    
Chuť si nespravil ani na svetovom šampionáte v Brazílii, kde Anglicko prehralo s Talianskom aj s Uruguajom, remizovala s Kostarikou a prvýkrát od roku 1958 nepostúpilo do vyraďovacej fázy. "Dúfal som, že na MS všetko pôjde dobre a pomôže mi to po ťažkom konci klubovej sezóny. Ale to sa nepodarilo," ľutoval skúsený stredopoliar.
    
Verí, že mu dve veľké sklamania pomôžu v nasledujúcom ročníku, v ktorom Liverpool po dlhšej pauze čaká aj Liga majstrov. "Bol som v krátkom časovom slede dvakrát neuveriteľne dole, takže nová sezóna pre mňa bude dobrým testom. Myslím, že aj potom, čo sa stalo, môžem nabrať dobrú formu," dodal Gerrard.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA