Anglicko nezvíťazilo ani v treťom zápase: Proti Kostarike neskórovalo, končí s jediným bodom

Daniel Sturridge strieľa mimo bránky v zápase s KostarikouDaniel Sturridge strieľa mimo bránky v zápase s Kostarikou Zdroj: SITA

BELO HORIZONTE - Futbalisti Kostariky remizovali s Angličanmi 0:0 v utorňajšom zápase v D-skupine na XX. majstrovstvách sveta na štadióne Mineirao v brazílskom Belo Horizonte. Duel nemohol potešiť fanúšikov, keďže v ňom chýbali gólové príležitosti. Zverenci kolumbijského trénera Jorgeho Luisa Pinta so siedmimi bodmi na konte senzačne vyhrali skupinu a z prvého miesta postúpili do osemfinále.

Kostaričania nastúpia v nedeľu 29. júna o 22.00 h SELČ v Recife proti druhému tímu C-skupiny. Angličania už pred utorkovým meraním síl nemali šancu na prienik do vyraďovacej časti turnaja.

Na konci 12. min nebezpečne ľavačkou vystrelil Sturridge, ale o decimetre minul ľavú žrď. V 23. min Borges z priameho kopu krásne zakrútil loptu, ale Foster končekmi prstov vyškriabal jeho pokus na brvno a rohový kop. Desať minút pred koncom prvej časti ešte zaujala hlavička Sturridga po rohu, ktorá smerovala tesne nad brvno. Mužstvá odišli do šatní za bezgólového stavu.

Na začiatku druhého polčasu sa ocitol sám pred brankárom Sturridge, ale nespracoval si dobre tečovanú loptu a zo súboja vzišiel víťazne Kostaričan. Najlepší muž na ihrisku Sturridge neuspel ani v 65. min v tutovke, keď obstrelil gólmana aj bránku. Desať minút pred koncom to lišiacky skúsil striedajúci Rooney, ale jeho lob vyškriabal Navas nad brvno. V nudnom zápase si už ani jedno mužstvo neutvorilo šancu a zrodila sa v ňom bezgólová remíza.

D-skupina:
Kostarika - Anglicko 0:0
ŽK: 60. Giancarlo González - 53. Barkley, 57. Lallana, rozhodovali: Haimoudi (Alž.) - Achik (Mar.), Etchiali (Alž.)

Kostarika: K. Navas - Gamboa, Ó. Duarte, Giancarlo González, Roy Miller, Júnior Díaz - Bryan Ruiz, Borges (78. Barrantes), Tejeda - Brenes (59. Bolaňos), Joel Campbell (65. Ureňa)

Anglicko: Foster - Ph. Johnes, G. Cahill, Smalling, Shaw - Lampard, Wilshere (73. Gerrard) - Milner (76. Rooney), Barkley, Lallana (62. Sterling) - Sturridge

Jorge Louis Pinto, tréner Kostariky: "Predviedli sme veľmi istú, dynamickú hru. Užili sme si všetky tri zápasy, v ktorých nás súperi neporazili, čo je pre nás historický moment. Najprv si doprajeme odpočinok a začneme sa pripravovať na osemfinále."

Roy Hodgson, tréner Anglicka: "Som sklamaný, že sa nám pôsobenie na šampionáte nepodarilo ukončiť víťazstvom. Myslím si, že sme dnes mali naozaj smolu a nedokázali sme preto zvíťaziť."

Jack Wilshere, stredopoliar Anglicka: "V úvode zápasu sme boli nervózni a bolo dôležité dostať loptu na zem. V posledných dvadsiatichpiatich minútach úvodného dejstva sme dominovali. Vytvorili sme si ešte niekoľko šancí a sme radi, že sme neprehrali aj v poslednom zápase."

Frank Lampard, kapitán Anglicka: "Urobili sme všetko preto, aby sme dnes uspeli. Nebolo to ľahké, ale vypracovali sme si dostatok šancí. Mali sme kopať penaltu. Fanúšikovia nás stále povzbudzovali do samého konca, zaslúžia si obdiv, no určite chceli od nás viac. Mám 36 rokov, stále rád reprezentujem, no je ešte skoro povedať definitívu o mojej budúcnosti."