Dominancia Marqueza nekončí, v Indianapolise vyhral desiate preteky v rade

Marc MarquezMarc Marquez Zdroj: SITA

INDIANOPOLIS - Španielsky motocyklový jazdec Marc Marquez na Honde vyhral v nedeľu VC USA v Indianapolise v triede MotoGP a v sezóne v desiatich častiach seriálu MS ešte neprehral. Stal sa prvým jazdcom, ktorý na tomto okruhu obhájil titul.

Marquez zdolal o 1,803 sekundy krajana Jorgeho Lorenza na Yamahe, tretí skončil legendárny Talian Valentino Rossi.

Obhajca titulu súčasne vytvoril nový rekord, keď je najmladším jazdcom v histórii seriálu MS, ktorý vyhral desať VC za sebou. Podarilo sa mu to vo veku 21 rokov a 174 dní, doterajší rekord patril Mikovi Hailwoodovi, ktorý v roku 1964 vyhral desaťkrát za sebou vo veku 24 rokov a 86 dní. Marquez síce zle odštartoval a stratil štyri miesta, ale výbornou jazdou nedal súperom šancu.

Výsledky - MotoGP: 1. Marc Marquez (Šp./Honda) 42:07,041 min, 2. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) 42:08,844, 3. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) 42:13,599, 4. Dani Pedrosa (Šp./Honda) 42:17,057, 5. Pol Espargaro (Šp./Yamaha) 42:24,848, 6. Bradley Smith (V.Brit./Yamaha) 42:26.645

Poradie: 1. Marquez 250 bodov, 2. Pedrosa 161, 3. Rossi 157, 4. Lorenzo 117, 5. Andrea Dovizioso (Tal./Ducati) 108, 6. Espargaro 78

Viac o téme: Marc Marquez MotoGp august 2014 Indianapolis