Saganov tím sa teší: 7. etapu Vuelty vyhral De Marchi, Froom spadol

Alessandro De Marchi
Alessandro De Marchi

ALCAUDETE - Taliansky jazdec Alessandro De Marchi z tímu Cannondale sa stal víťazom piatkovej 7. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Alhendínu do Alcaudete a merala 169 km. Dvadsaťosemročný jazdec si pripísal prvý etapový triumf na podujatí Grand Tour v kariére.

Hornatú etapu poznačil pád Brita Chrisa Frooma hneď v prvom stúpaní. Televízne zábery ukázali krvavú ranu na pravom boku člena tímu Sky. Froome, ktorý do 7. etapy vstúpil zo 4. priečky celkového poradia, pokračoval a znova sa začlenil do pelotónu. Napokon si pripísal do boja o červený dres cenné tri sekundy k dobru oproti ostatným favoritom, keďže v závere si pred hlavnou skupinou vypracoval mierny náskok.

V celkovom poradí si vedenie bez problémov udržal Alejandro Valverde, ktorý má pred Nairom Quintanom náskok 15 sekúnd. Za dvojicou tímu Movistar je Alberto Contador, ktorý zaostáva o 18 sekúnd, o ďalšiu sekundu späť je Froome.

De Marchi sa prezentoval v etape agresívnou jazdou a v závere už bol vpredu osamotený. Do cieľa prišiel s náskokom 1:35 min pred dvojicou Hubert Dupont a Johann Tschopp. "Toto sú najkrajšie chvíle mojej kariéry. Je skvelé, ak sa dostanete do úniku s kvalitnými jazdcami. Toto je môj najlepší výsledok, mám za sebou perfektný deň," tešil sa De Marchi. Jeho tímový kolega Peter Sagan obsadil v 7. etape 129. miesto s odstupom 14:16 min a celkovo je na 132. pozícii. Pre 24-ročného Žilinčana slúži Vuelta ako príprava na majstrovstvá sveta. Martin Velits je po siedmich etapách na 167. priečke.

Výsledky - cyklistické preteky Vuelta a Espaňa:
7. etapa (Alhendín - Alcaudete, 169 km): 1. Alessandro De Marchi (Tal.) Cannondale 4:01:52 h, 2. Hubert Dupont (Fr.) Ag2r La Mondiale +1:35 min, 3. Johann Tschopp (Švaj.) IAM Cycling +1:35, 4. Philippe Gilbert (Belg.) BMC Racing, 5. Daniel Martin (Ír.) Garmin Sharp, 6. Christopher Froome (V. Brit.) Sky všetci +2:17, ... 129. Peter Sagan (SR) Cannondale +14:16

Poradie po 7. etape:
1. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar 26:52:20 h, 2. Nairo Quintana (Kol.) Movistar +15 s, 3. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff-Saxo +18, 4. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +19, 5. Estéban Cháves Rubio (Kol.) Orica GreenEdge +44, 6. Joaquím Rodríguez (Šp.) Kaťuša +45, ... 132. Peter Sagan (SR) Cannondale +54:18


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA, Video: YouTube

DISKUSIA