Mourinho po divokej výhre pokračuje v kritike: Tentoraz si to odniesli jeho zverenci

José MourinhoJosé Mourinho Zdroj: SITA

LONDÝN - Divoká výhra futbalistov Chelsea 6: 3 na pôde Evertonu síce bola atraktívna pre divákov, ale kouča londýnskeho klubu Josého Mourinha nenadchla. Portugalský kouč, ktorý dal v bránke opäť prednosť Belgičanovi Thibautovi Courtoisovi pred Petrom Čechom, kritizoval obrannú hru svojich zverencov.

"Viem, že sme dobrým ofenzívnym tímom, ale dostať tri góly je príliš. U všetkých môžem jasne definovať chyby, previnilých hráčov aj to, v čom prepadli," uviedol Mourinho v rozhovore pre Sky TV. 

Napriek kritike ale ocenil výkon svojich zverencov. "V útoku sme boli zabijaci, predovšetkým v brejkoch. Keď si z tohto štadióna odveziete tri body, je to dôvod na radosť," pochvaľoval si. 
     
Neodpustil si však poznámku, že by zlepšenie produktivity nemalo byť sprevádzané chybami v defenzíve. "Chcem, aby sme sa zmenili v tom, že budeme hrať lepší futbal a dávať viac gólov, ale nechcem, aby sme boli iní z pohľadu inkasovaných gólov," povedal Mourinho, ktorého trénerský rukopis je založený na pevnej obrane. 
     
V sobotňajšom dueli sa dvakrát trafil španielsky útočník Diego Costa, ktorý sa po príchode do Chelsea ukazuje v dobrom svetle. Celkom v úvodných troch ligových kolách skóroval už štyrikrát. Prestrelke dlho nič nenasvedčovalo, necelú polhodinu pred koncom bol stav len 2: 1 pre Chelsea.

Viac o téme: Everton Jose Mourinho Chelsea
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA; VIDEO: youtube
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články