Petr Čech a jeho ďalšie pôsobenie v Chelsea: Mourinho má s hviezdnym gólmanom takéto plány

Petr Čech po dlhých desiatich rokoch už nie je brankárskou jednotkou londýnskej Chelsea
Petr Čech po dlhých desiatich rokoch už nie je brankárskou jednotkou londýnskej Chelsea

LONDÝN - Tréner futbalistov Chelsea José Mourinho ocenil prístup Petra Čecha, ktorý začal novú sezónu anglickej ligy ako dvojka za Thibauta Courtoisa. Portugalský kouč uznal, že český gólman nie je úplne šťastný v novej úlohe, a nepriamo mu sľúbil šancu v nabitejšom septembrovom programe.

"Petr je absolútny profesionál a na tréningu pracuje ako vždy. Jeho správanie bolo fantastické," povedal Mourinho na tlačovej konferencii.

Čech po desiatich rokoch v Chelsea začal úvodné kolo Premier League prvýkrát len na striedačke. V zápase s Burnley (3: 1) chytal debutujúci Courtois a mladý Belgičan by mal nastúpiť aj v sobotu na Stamford Bridge proti ďalšiemu nováčikovi Leicesteri.

"Je (Čech) úplne šťastný? To si nemyslím. Toto obdobie je ťažké pre hráčov aj pre mňa, pretože hráme iba jeden zápas týždenne," konštatoval Mourinho.

32-ročného Čecha, ktorý je spájaný s letným odchodom do Monaka či Paris St. Germain, chce v londýnskom klube ďalej udržať. V nasledujúcom mesiaci, keď sa rozbehne aj skupinová fáza Ligy majstrov, vraj dá šancu viacerým futbalistom Chelsea.

"V septembri pri troch zápasoch týždenne sa bude točiť zostava a všetci budú hrať. To bude jednoduchšie obdobie pre hráčov aj pre mňa," dodal bývalý kouč Porta, Interu Miláno alebo Realu Madrid.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA