Hviezdny Nagy zažiaril a strelil prvý hetrik Slovana v KHL: Rozhodcovia s tvrdým metrom

Ladislav Nagy a jeho gólové oslavyLadislav Nagy a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Skvelý Ladislav Nagy dal v prvom dueli v KHL za Slovan hetrik, vypýtal si viacero faulov a jeho formácia s Vondrkom a ďalšou letnou posilou Slovana Nedorostom doslova žiarila. Ďalšie góly pridali Hudáček a Sersen. Bratislavský tím zvládol výborne prvú tretinu a po víťazstve 5:2 nad Medveščakom Záhreb vynikajúco odštartoval svoju tretiu sezónu v Kontinentálnej hokejovej lige. Zápas pokazili rozhodcovia, ktorí vylučovali ako keď malé deti dostanú do úst píšťalku a zistia, ako sa používa. Belasí nastúpili už bez Martina Bakoša a obrancu Tomáša Mojžíša, ktorí tesne pred sezónou dostali výpoveď.

Duel proti Medveščaku začal Slovan rovnako ako posledný duel v príprave proti Vítkoviciam s nasadením a hneď druhá strela belasých na brankára chorvátskeho tímu skončila v bránke. Ladislav Nagy využil chybu gólmana a za bránkou mu zobral puk a bez problémov ho dopravil do siete - 1:0. Od štartu zápasu sa v dobrom svetle ukazovali bratislavskí diváci, ktorí zrejme aj v novej sezóne potvrdia, že v hlavnom meste Slovenska je skvelé publikum.

V 11. minúte hákoval v obrannom pásme obranca belasých Jonathan Sigalet, no po prerušení hry nerozvážny mladík Hudáček vypálil puk do prázdnej bránky, za čo dostal od rozhodcov panenku - desaťminútový osobný trest za nešportové správanie. Belasými to neotriaslo a vo vlastnom oslabení unikol hviezdny Ladislav Nagy a zvýšil už na 2:0 a to sa hrala len 11. minúta.

Kým Slovan predvádza skvelú hru v útoku, zlyháva v obrane a za stav bez inkasovaného gólu môže ďakovať švédskemu gólmanovi Johanovi Backlundovi. Obrancovia nestíhajú a nechávajú sa vylučovať, v 13. minúte aj fanúšikmi kritizovaný obor Mihálik.

Štyri minúty pred koncom prvej tretiny dostal Slovan na 32 sekúnd výhodu presilovky o dvoch hráčov, keďže arbitri nasadili prísny meter a hráčov posielali na trestnú lavicu za každé prehrešenie sa proti pravidlám. Výhodu belasí nevyužili, ale v prvej tretine ukázali, že majú poriadne navrch - aj v počte striel vyhrali 11:6.

Nagy v prvej tretine dal dva góly a vypýtal si dva fauly, v druhej si na neho hráči Medveščaku začali dávať pozor a v úvode ho takmer zlikvidovali, v tom však arbitri faul nevideli.

V 27. min belasí stratili puk v útočnom pásme, gólman Backlund vybehol, no nestihol sa vrátiť a po zlyhaní obrany v zložení Brejčák - Mihálik sa k strele dostal hráč Medveščaku a zdiaľky prestrelil Švéda v belasom 2:1.

Belasých gól nezaskočil, o necelé dve minúty si Sersen vymenil na modrej puk so slovinskou posilom Žigom Jegličom a následne prestrelil obranu aj gólmana záhrebského tímu. V ďalších fázach zápasu belasých viackrát zachránil práve švédsky gólman a po chytení tutovky sa už stal aj miláčikom publika, ktoré skandovalo jeho meno.

Necelé tri minúty pred druhou prestávkou nastala kuriózna situácia, keď rozhodcovia vylúčili za seknutie naraz až dvoch hráčov Medveščaka - Slovan tak mal dvojminútovú výhodu o dvoch hráčov. Zahral ju výborne, no z troch striel gól nedal.

Slovan sa v tretej tretine ani nenazdal, prišiel o vylúčeného Nedorosta, opäť raz za seknutie, a vzápätí inkasoval z hokejky St. Pierra - 3:2. Následne dostali výhodu o dvoch hráčov Záhrebčania, ale Backlund ich doslova zázračne vychytal. Tretia tretina bola skor o bránení v podaní Slovana a snahe chorvátskeho tímu o vyrovnanie. A poznačili ju rozhodcovia, rovnako ako celý zápas, zbytočnými a pričastými vylúčeniami.

Pri signalizovanom vylúčení chorvátskeho hráča belasí strelili štvrtý gól, Hudáček sa presadil iba niečo viac tri minúty pred koncom zápasu a rozhodol o víťazstve Slovana. Keďže chorvátsky tím odvolal brankára viac ako dve minúty pred koncom, Ladislav Nagy zakončil do prázdnej bránky a zavŕšil svoj hetrik - 5:2 pre Slovan.

Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Gól: 7. Nagy (Nedorost), 11. Nagy (Bartovič), 29. Sersen (Jeglič), 57. Hudáček, 58. Nagy - 27. Anderson (Haidar), 41. St. Pierre

Strely na bránku 26:15. Vylúčenia: 12:14 na 2 min, navyše Hudáček (Slovan) na 10 min za nešportové správanie, Slovan využil tri presilovky. Zápas sledovalo 10 055 divákov - vypredané.

SLOVAN: Backlund - Baranka, Sersen, Sigalet, Starosta, Mihálik, Brejčák, Luža - Vondrka, Nedorost, Nagy - L. Hudáček, Surový, Netík - Bartovič, Tičar, Murley - Ölvecký, White, Jeglič

MEDVEŠČAK: Dekanich - Mathieu Carle, Martinovič, Flood, Morrison, Hutchinson, Popovic - Glumac, A. Murray, Bjorkstrand - B. Thomas, St. Pierre, Pelletier - Haydar, Krog, M. Anderson - A. Stewart, M. Rodman, Hedden

Rostislav Čada: "Sme spokojní, že sme prvý zápas na domácom ľade zvládli z hľadiska očakávaní, sily súpera, podmienok, keďže na štadióne bola pomerne vysoká teplota, i z hľadiska súčasného rozhodovania v hokeji, ktoré bude podstatne prísnejšie ako v minulosti. Dobrým prísľubom do ďalších zápasov je, že sme strelili gól v oslabení a presadili sme sa výrazne i v presilovkách. Mrzela nás iba nepremenená dvojminútová presilovka 5 na 3, to bol jediný nedostatok v dnešnom našom výkone."

Chuck Weber, tréner Medveščaku: "Bolo to pre nás náročný štart do sezóny. Rýchlo sme inkasovali a od začiatku zápasu sme tak museli chytať 'zajaca za chvost'. Hoci sme sa vrátili do stretnutia, prehre sme už nedokázali zabrániť."

Viac o téme: Hokej KHL Zápas Medveščak záhreb Slovan Bratslava September 2014
  • Zdroj: TASR, kt; Športky