Samovražda ďalšieho slovenského hokejistu: Pod vlak sa hodil Hlinkov kolega!

Miroslav Kováčik
Miroslav Kováčik

BRATISLAVA - Iba niekoľko hodín po zdrvujúcej správe o smrti Miroslava Hlinku sme svedkami ďalšej tragédie v slovenskom hokeji. Na život si siahol bývalý hráč a tréner MHK Dubnica nad Váhom Miroslav Kováčik.

Bývalý hráč a tréner Dubnice Kováčik údajne kráčal otočený chrbtom v ústrety vlaku. Rušňovodič už nestačil stroj zabrzdiť. "Je to veľmi čerstvé. Nechcem sa k tomu bližšie vyjadrovať. Počul som, že sa postavil na koľaj a... Je to zložitejšie," povedal prezident dubnického klubu Tibor Paksi.

Kováčik pôsobil v Dubnici dlhé roky nielen ako hráč, ale vykonával aj funkciu trénera. "Hrával za Spartak Dubnica nad Váhom ešte v 1. Slovenskej národnej hokejovej lige (SNHL), následne za HK Dubnica. Za náš nový klub MHK Dubnice tiež odohral jednu sezónu a neskôr robil aj trénera žiakov. V podstate pri ňom sa učil hrať hokej za mužov Pavol Demitra," dodal Paksi.

Za tri dni sa toho stalo až príliš. Niekoľko hodín dozadu sme sa dozveli aj o úmrtí uznávaného doktora Vladimíra Luptáka, ktorý dával dokopy hviezdnych hokejistov.

 

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
sportky.sk, TASR, md
Foto:
facebook

DISKUSIA