VIDEO Barcelona opäť neinkasovala: Messi pečatil päťgólový debakel Levante

Sandro so spoluhráčmi oslavuje gól BarcelonySandro so spoluhráčmi oslavuje gól Barcelony Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Barcelony deklasovali posledné Levante na jeho ihrisku 5:0 a ďalej vedú bez straty bodu a inkasovaného gólu tabuľku španielskej ligy.

Barcelona premenila v jasnú záležitosť duel prvého s posledným. Katalánsky klub viedol do polčasu 2:0, náskok mu zaistili Neymar a Ivan Rakitič. Hostia mohli viesť dokonca o tri góly, ale Lionel Messi krátko pred koncom prvého polčasu z pokutového kopu netrafil bránku. "Barca" ale mohla po penaltovom faule Lukasa Vyntra dohrávať v presile. Grécky futbalista českého pôvodu totiž dostal rovno červenú kartu. Po zmene strán potom oslabené Levante inkasovalo ešte trikrát.

Postupne sa presadili Sandro Ramírez, Pedro a trinásť minút pred koncom presným oblúčikom aj Messi. Argentínsky kanonier sa trafil po dvojzápasovej odmlke a Levante sa stalo 14. tímom, ktorému strelil viac ako desať gólov.

Uspela aj druhá Sevilla, ktorá zdolala Córdobu 3:1; dvoma gólmi sa na výhre hostí podieľal Carlos Bacca, ktorý sa tak s štyrmi zásahmi posunul na druhé miesto ligovej streleckej štatistiky. Bacca poslal Sevillu do vedenia už vo ôsmej minúte po prízemnom centri Artura Vidala. Ďalšie góly potom padali v druhom polčase, kedy najprv presnou hlavičkou po priamom kope navýšil vedenie Kamerunčan Stéphane Mbia.

Na jeho trefu ešte dokázali domáci zásluhou zníženia Borja Garcíu odpovedať, tri minúty pred koncom ale Bacca z penalty potrestal faul, ktorým ho chvíľu predtým zastavil Aleksandar Pantic, a uzavrel tak skóre zápasu. Sevilla tak ďalej drží ligovú neporaziteľnosť, naopak nováčik súťaže Córdoba sa ani vo štvrtom zápase sezóny výhry nedočkal.

Futbalisti Realu Sociedad San Sebastián prekvapujúco prehrali v 4. kole španielskej Primera División doma s Almériou 1:2. Hostia viedli 2:0, domáci futbalisti, ktorí v tejto sezóne zdolali doma Real Madrid, už stihli v 85. minúte len skorigovať skóre zásluhou Carlosa Velu.

Levante - FC Barcelona 0:5 (0:2)
Góly: 34. Neymar, 44. I. Rakitič, 57. a 64. S. Ramírez, 77. Messi, ČK: 41. Vyntra (Levante)

Real Sociedad San Sebastián - Almería 1:2 (0:1)
Góly: 85. C. Vela - 30. De La Bella (vlastný), 51. M. dos Santos, ČK: 79. Dubarbier (Almería) po druhej ŽK

FC Villarreal - Rayo Vallecano 4:2 (1:2)
Góly: 33. Espinosa, 63. Musacchio, 74. a 87. Vietto - 22. Kakuta, 29. Bueno

Córdoba - FC Sevilla 1:3 (0:1)
Góly: 83. Borja García - 8. a 88. Bacca (druhý z 11 m), 72. Mbia

Getafe - Valencia 0:3 (0:2)
Góly: 7. Paco Alcácer, 20. André Gomes, 72. Rodrigo Moreno Machado (z 11 m), ČK: 73. Rodrigo Moreno Machado (Valencia) po 2. ŽK

• Zdroj: ČTK, športky, TASR, SITA