Na šampionáte v cyklistike Slováci neúspešní: Juniorka Medveďová nedokončila

Tereza MedveďováTereza Medveďová Zdroj: TASR

PONFERRADA - Slovenská reprezentantka Tereza Medveďová nedokončila piatkovú individuálnu súťaž junioriek na majstrovstvách sveta cestných cyklistov v španielskej Ponferrade. Talentovaná 18-ročná rodáčka z Brezna odstúpila pre zdravotné problémy. Mladej Slovenke sa nepodarilo zopakovať úspech spred roka, keď skončila šiesta.

Zlatú medailu v záverečnom špurte obhájila Dánka Amalie Dideriksenová, ktorá zdolala Talianku Sofiu Bertizzolovú. Tretia skončila Poľka Agnieszka Skalniaková. "Očakávala som, že si na mňa budú dávať súperky pozor, pretože som triumfovala aj pred rokom. Z dnešného víťazstva sa veľmi teším. Preteky boli trochu odlišné od minuloročných, pretože sa tentokrát rozhodovalo v špurte. Bolo to tesné, no zvládla som sa a mám z toho obrovskú radosť," cituje portál cyclingnews.com Dánku Dideriksenovú.

V piatok popoludní sú na programe preteky mužov do 23 rokov s kvartetom Slovákov - Erikom Baškom, Ľubošom Malovcom, Máriom Daškom a Jurajom Lajchom.

Individuálne preteky junioriek (Ponferrada - Ponferrada, 72,8 km): 1. Amalie Dideriksenová (Dán.) 2:02:59 h, 2. Sofia Bertizzolová (Tal.), 3. Agnieszka Skalniaková (Poľ.), 4. Nikola Nosková (ČR), 5. Lisa Kleinová (Nem.), 6. Greta Richioudová (Fr.) - všetky rovnaký čas ako víťazka, ... Tereza Medveďová (SR) nedokončila

Viac o téme: Tereza Medveďová