Slovan pod fínskym koučom začína žiariť: Janus hovorí o veľkej pomoci fanúšikov

Hráči Slovana tradičným spôsobom oslavujú so svojimi fanúšikmi víťazstvoHráči Slovana tradičným spôsobom oslavujú so svojimi fanúšikmi víťazstvo Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom domácom zápase KHL nad lotyšským Dinamom Riga 5:1 a zaznamenali už tretí triumf v rade. O jednoznačnom triumfe belasých rozhodla už prvá tretina, ktorú domáci vyhrali 4:0! V tabuľke Západnej konferencie súťaže figurujú s 18 bodmi na 5. mieste.

Prečítajte si pozápasové reakcie hokejistov Slovana:

Michal Vondrka (útočník Slovana, autor dvoch gólov): "Takúto prvú tretinu sme všetci potrebovali. Som rád, že sme sa takto naštartovali. Ak by prvé dejstve nedopadlo takto, mali by sme to ťažké. Súper síce začiatok zaspal, ale dostal by sa do toho. Keď skorigovali, boli veľmi nepríjemní. Som rád, že som dal dva góly a bolo by super, keby som pridal tretí."

Jaroslav Janus (brankár Slovana): "V každom zápase verím, že ľudia nás prídu povzbudiť. Dnes síce nebolo vypredané, ale štadión žil. Dávali sme góly, fanúšikov sme dostali do zápasu a oni nám pomáhali."

Libor Hudáček (útočník a strelec piateho gólu Slovana): "Tréner nám prízvukoval, že máme hrať ofenzívnejšie, máme byť vytiahnutí dopredu a napádať ich. Dnes sa nám to podarilo, uplynulý zápas úplne nie, takže sme radi. Tréner našej lajne povedal, aby sme držali puk, že sme na ňom silní, vieme niečo vytvoriť a vyšlo nám to."

Slovan teraz čaká trojzápasová séria na ihriskách súperov. Najbližší duel odohrajú v pondelok 6. októbra o 17.30 h na ľade nezdolaného lídra celej súťaže SKA Petrohrad. O dva dni neskôr si zmerajú sily opäť s Dinamom Riga a o ďalšie dva ich privíta Dinamo Minsk.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Dinamo Riga
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy