VIDEO Po skvelom začiatku na Fínov nestačili: Slovan prehral aj európske derby s Jokeritom

Jere Karalahti a Andrej Štastný v chlapskom súbojiJere Karalahti a Andrej Štastný v chlapskom súboji Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase základnej časti KHL s Jokeritom Helsinki 2:4. Skóre síce otvoril domáci Nagy, ale hostia následne skórovali štyrikrát. Iskru nádeje pre Slovan vykresal z trestného strieľania Jeglič, ale ďalšie góly už Slovan nepridal.

Priebeh zápasu:

Slovan od úvodu prekvapil súpera, fínsky tím k ničomu nepustil a belasí dosiahli gól zo svojej ôsmej strely na bránku.

Jokerit využil svoju prvú presilovku a prekonal Janusa z prvej strely na slovanistíckú bránku 8 14.minúte

Z druhej tretiny uplynulo päť minút prevažne nudného hokeja, v ktorom sa skôr vyčkávalo na chybu. A tú spravil Slovan, Jokerit ju potrestal a bez výraznejšej šance nečakane z protiútoku Rita prekonal Janusa

Tretí gól strelil Jokerit po krásnej kombinačnej akcii, keď na spoluprácu Fínov boli prikrátki bratislavskí obrancovia aj samotný Janus. Belasí vôbec nie sú slabším tímom, Helsinki v Bratislave ukazujú, čo je to efektivita.

V závere druhej tretiny sa blysol Janus, mal štyri senzačné zákroky po sebe, Slovan môže ďakovať iba jemu, že neprehráva o viac ako dva góly

Kým úvod zápasu patril Slovanu, s blížiacim sa záverom dokazuje Jokerit svoju silu a evidentne pridal. Belasí sa po prestávke nevedia dostať do tempa a po piatich minútach je prakticky po zápase, keď Janus inkasoval aj štvrtý raz z hokejky Harju.

Šesť minút pred koncom slovanisti dali druhý gól, trestné strieľanie premenil Žiga Jeglič po tom, ako ho v čistej šanci zostrelil do bránky jeden z fínskych obrancov

Slovan minútu a pol pred koncom zápasu odvolal brankára, no gól už nedal.

Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 12. L. Nagy (Tičar), 55. Jeglič (z tr. streľania) - 14. Moses (Omark, Lajunen), 26. Rita (Harju, Karalahti), 30. Koukal (Moses, Omark), 45. Harju (Rita)
Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: Karalahti (Jokerit) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dejev, Naumov - A. Medvedev (všetci Rus.), Balodis (Lot.), 10 055 divákov

Slovan: Janus - Štajnoch, Baranka, Sersen, Sigalet, Foster, Starosta, od 31. min J. Brejčák - Netík, Surový, Bartovič - Vondrka, Murley, L. Hudáček - L. Nagy, Tičar, Jeglič - A. Šťastný, Bližňák, Lunter

Jokerit: H. Karlsson - Lajunen, Gunderson, Karalahti, Korpikari, Väänänen, Ohtamaa - Aaltonen, N. Kapanen, Sallinen - Rita, Harju, Mäki - Moses, Koukal, Omark - Pöysti, Hahl, Ben-Amor

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Tak, ako sa snažíme na každý zápas, aj na duel s Jokeritom sme sa dobre pripravili. V úvode zápasu sme boli lepší, aktívnejší, mali sme viac striel i šancí. Škoda, že sme z tlaku dokázali využiť iba jeden gól. V druhej časti hry opäť prišiel výpadok, čo sa nám stáva v poslednom čase dosť často. Prestali sme sa hýbať, zle sme bránili a dovolili sme súperovi skórovať z ľahkých šancí. Boli sme pasívni, hrali sme príliš komplikovane. V tretej tretine súper výborne bránil, nedostali sme k skórovaniu. Musíme naďalej na sebe makať, pokračovať v snažení a verím, že prídu aj víťazstvá. Musíme byť koncentrovaní celých 60 minút."

Erkka Westerlund, tréner Jokeritu: "Bol to výborný hokejový večer, je skvelé pre hráčov hrať v takejto atmosfére. Z pohľadu ďalšieho priebehu duelu bolo dôležité, že sme prežili úvodný tlak Slovana v prvej tretine. Výsledok 1:1 po dvadsiatich minutách bol pre nás dobrý. Až potom sme začali hrať našu hru, dobre sme korčuľovali a vytvárali si šance. S výkonom mužstva v druhej a tretej tretine som spokojný, mrzí ma iba vyšší počet vylúčených hráčov. Nasadenie a bojovnosť mojich zverencov bola v poriadku."

Nagy 1:0

Moses 1:1

Rita 1:2

Koukal 1:3

Harju 1:4

V tejto sezóne má Slovan na svojom konte zo pätnástich duelov 21 bodov so skóre 38:43, Jokerit nazbieral o sedemnásť bodov viac. Po nedeli figurujú Bratislavčania na 8. mieste tabuľky Západnej konferencie.

Najbližšie sa Slovan predstaví v utorok 14. októbra na ľade Medveščaku Záhreb a pokračovať bude šnúrou v Rusku - v Čeľabinsku, Chanty-Mansijsku, Nižnekamsku a Togliatti. Vo štvrtok 30. októbra o 19.30 h privítajú "belasí" nováčika súťaže Sibir Novosibirsk.

Viac o téme: Jokerit Helsinki HC Slovan Bratislava Petri Matikainen
  • Zdroj: SITA, TASR, športky