Villa potvrdil povesť kanoniera: Pozrite si na VIDEU gól striedajúceho žolíka pri premiére v Austrálii

David Villa (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól pri austrálskej premiéreDavid Villa (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól pri austrálskej premiére Zdroj: melbournecityfc.com.au

SYDNEY - Futbalový majster sveta a Európy David Villa strelil jediný gól Melbourne City v sobotňajšom súboji úvodného kola austrálskej najvyššej súťaže A-League na pôde FC Sydney a pomohol svojmu tímu k remíze 1:1. Vo svojom debute v A-League sa Villa presadil už po pätnástich minútach na ihrisku.

Tri minúty po zmene strán ho tréner Melbourne City John van't Schip poslal na trávnik, 32-ročný zakončovateľ v 63. min vyrovnal a uzavrel skóre duelu. O jediný presný zásah FC Sydney sa postaral v 54. min Corey Gameiro.

Kormidelník Melbourne šetril španielskeho útočníka, podľa jeho slov nebol pripravený odohrať celý zápas a riziko zranenia bolo priveľké. "Všetci vieme, že ak je úplne fit, je to hráč patriaci do základnej zostavy. V poslednom období však toho veľa neodohral. Potrebuje sa ešte viac dostať do zápasového rytmu," dodal John van't Schip.

Najlepší strelec v histórii španielskej reprezentácie, s ktorou získal titul majstra sveta (2010) aj Európy (2008), v Melbourne hosťuje ako kmeňový hráč nového tímu severoamerickej MLS New York City. V A-League by mal odohrať desať duelov.

FC Sydney - Melbourne City 1:1 (0:0)
Góly: 54. C. Gameiro - 63. D. Villa

Viac o téme: David Villa Austrálska liga Sydney FC Melbourne City FC