Víťazná séria Popradu pokračuje, Zvolen neustál raketový nástup Nitry

Radosť mužstva z HK PopradRadosť mužstva z HK Poprad Zdroj: SITA

POPRAD - Hokejisti Popradu potvrdili úlohu favoritov v piatkovom stretnutí 14. kola Tipsport extraligy proti Martinu. Priebežne druhí Podtatranci zvíťazili nad hráčmi MHC Mountfield 4:1 a dosiahli štvrtý trojbodový zápis po sebe. Dvoma asistenciami sa na ich úspechu podieľal skúsený Arne Kroták, ktorý prihral Matúšovi Matisovi v závere prvej tretiny na víťazný gól.

Poprad ostáva na víťaznej vlne, za Martin skóroval len Themár

V Poprade sa od prvej minúty hral obojstranne útočný hokej. O vzruch pred martinskou bránou sa staral najmä druhý útok domácich. "Kamzíci" šli do vedenia v 10. minúte po strele Matúša Paločka, ktorému v ideálnej pozícii prenechal puk Takáč - 1:0. V 13. minúte Martinčania prežili oslabenie a dokázali vyrovnať. Zmätky za domácou bránou dokázal využiť Themár, ktorý sa pred Kostúrom ocitol úplne sám. Poprad ale strhol vedenie na svoju stranu tesne pred odchodom do na prvú prestávku, v presilovej hre sa 20 sekúnd pred klaksónom presadil peknou strelou Matis - 2:1. V druhej časti hry to pred Kostúrom viackrát horelo. Blízko vyrovnania bol v 30. minúte Finsterle, brankár Poprad napokon puk poskakujúci v bránkovisku zaľahol. Ten istý hráč sa o pár minút neskôr na Kostúra rútil úplne sám, jeho strela švihom skončila iba na ľavom Kostúrovom betóne. Najbližšie k vyrovnaniu bol počas presilovky Lojek. Jeho tvrdú strelu od modrej zastavila konštrukcia bránky. Martin sa snažil o vyrovnanie, zakončenia Markoviča, či Fujaríka skončili v pozornej lapačke brankára Popradu. V 52. minúte dostal Martin príležitosť hrať presilovú hru, Popradčania hrali v šiestich. Počas oslabenia ale unikol Lukáš Hvila, poradil si s obrannou dvojicou i s brankárom Dzubinom a bolo 3:1 pre Poprad. Hostia mali pod Tatrami streleckú smolu. V 55. minúte mieril Markovič opäť do hornej žŕdky, situáciu ešte preveroval videorozhodca. Štyri minúty pred koncom putoval na trestnú lavicu obranca Popradu Malina, hostia si vzali oddychový čas. Z bránky stiahli Dzubinu, ale ani v šestici sa nedokázali gólovo presadiť. Necelé dve minúty spečatil víťazstvo domácich do prázdnej bránky Jaroslav Kasík.

HK Poprad - MHC Mountfield Martin 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Góly: 10. Paločko (S. Takáč, Kroták), 20. Matis (Kroták, R. Suchý), 53. Hvila, 59. Kasík - 14. A. Themár (Pokrivčák, Finsterle)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc - Bogdaň, Korba, 1670 divákov

Poprad: Kostúr - Kurali, R. Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský - T. Sýkora, Boltun, Bartečko - Kroták, S. Takáč, Paločko - Matis, Paukovček, Hvila - Štrauch, Mlynčár, Gápa

Martin: Dzubina - Tupý, I. Ďatelinka, Dvořák, Smrek, Matejka, Lojek, Brcko, Kolba - T. Varga, Fujerík, J. Markovič - Važan, Illo, Suja - Finsterle, Pokrivčák, A. Themár - O. Jokeľ, Dírer, L. Klíma

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Mužstvo sme pripravili na ťažký zápas. Hráčov sme upozorňovali na korčuliarske kvality súpera. Brankár nás opäť v rozhodujúcich momentoch podržal. Nakoniec prišli góly z našej strany. Tak ako sme vyhrali, mohli sme aj prehrať. Výsledok je pre nás pozitívny."

Daniel Babka, tréner MHC: "Dnes večer sme videli veľmi kvalitný  zápas z oboch strán. Žiaľ, v koncovke sa trápime. Súpera sme prestrieľali, trafili sme tri tyčky. Snaha sa cení, ale body nemáme. Mužstvo sa musí zdvihnúť, musí sa nakopnúť aj škaredými gólmi. Musíme sa viac tlačiť do bránky, ísť víťazstvu naproti."

Zvolen neustál raketový nástup Nitry, za 373 sekúnd bolo 3:0

Nitra mala vynikajúci nástup do stretnutia, keď po 373 sekundách viedla už 3:0. V 2. minúte sa po strele Slováka dostal Šimkom vyrazený puk na hokejku Henrich Ručkaya a ten otvoril skore. O dve minúty sa v neprehľadnej situácii pred bránou hostí najlepšie zorientoval Richard Lelkeš a prepasíroval puk za bránkovú čiaru. V 7. minúte našiel Tománek presnou prihrávkou pred Šimka Lukáša Nováka a Nitra viedla trojgolovým rozdielom. Potom sa dočkali aj Zvolenčania v 12. minúte nikým neatakovaný Radovan Puliš nechytateľne zakončil - 3:1.

V 6. minúte druhej časti stretnutia mal Zvolen výhodu pri signalizovanom vylúčení, ktorú využil Slavomír Tomko a po asistencii Jakuba Žilku znížil na rozdiel gólu. To domácich vyprovokovalo k väčšej aktivite, v 32. minúte Michal Novák vystrelil od modrej čiary a puk tečoval za Šimkov chrbát Roman Tománek. O štyri minúty využili Nitrania presilovú hru a ich piaty gol dosiahol Juraj Štefanka. Napokon skóre druhej tretiny uzavrel 27 sekúnd pred sirénou Richard Mráz, po vynikajúcej individuálnej akcii - 6:2.

V tretej tretine poslal rozhodca Stano dvoch hráčov hostí do šatne, v 43. minúte Ťavodu za sekanie a v 48. minúte Bagina za nešportové správanie. Do konca zápasu sa síce bojovalo, ale gól už nepadol a stretnutie sa tak skončilo výhrou domácich 6:2.

HK Nitra - HKM Zvolen 6:2 (3:1, 3:1, 0:0)
Góly: 2. H. Ručkay (Marek Slovák), 4. Lelkeš (Piačka), 7. Lukáš Novák (Tománek, Stümpel), 32. Tománek (Michal Novák), 36. J. Štefanka (Pupák, Michal Novák), 40. R. Mráz (H. Ručkay, E. Bednár) - 12. Puliš (Brabenec, Bagin), 26. S. Tomko
Vylúčení: 7:3 na 2 min, navyše: Ťavoda 5+DKZ za seknutie, Bagin (obaja Zvolen) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Bednár, Gavalier, 1980 divákov

Nitra: Lakosil - Nádašdi, Jass, E. Bednár, Michal Novák, Jeremenko, Milo, Guoth, Pavlíček - Tománek, Stümpel, Lukáš Novák - R. Mráz, Marek Slovák, H. Ručkay - Pupák, J. Štefanka, J. Ručkay - Bajtek, Lelkeš, Piačka

Zvolen: M. Šimko - Juraško, Bagin, Pokovič, Hraško, Pichnarčík, S. Tomko, Ťavoda - Puliš, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - J. Žilka, Bortňák, Martin Ďaloga - Síkela, Fekiač

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Podaril sa nám vstup do stretnutia, čo bolo dôležité. Dokázali sme eliminovať zbrane súpera a v poslednej tretine sme stretnutie dokázali už udržať."

Ivan Černý, tréner Zvolena: "Nezačali sme dobre, rýchlo sme prehrávali, potom sme strelili dva kontaktné góly, ale v druhej tretine nám súper odskočil. Nič sa nedá robiť, ideme ďalej."

Domáce trápenie Žiliny pretrváva, pod Dubňom uspel aj Trenčín

Hneď v úvode zápasu mohla ísť Žilina do vedenia. Šimko bol v samostatnom úniku faulovaný a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Konrád si však poradil a strelecký pokus vyrážačkou zastavil. V polovici úvodného dejstva pritlačili Trenčania, ale nikým nekrytý Švec zakončil zblízka len do Križanovej lapačky. V 14. minúte Mikula šikovne tečoval strelu Andersonsa od modrej čiary a puk prekĺzol medzi Križanove betóny – 0:1. O minútu a pol sa Trenčania tešili druhýkrát, ale predčasne. Výbornú akciu na jeden dotyk domáci brankár zastavil ešte pred bránkovou čiarou.

V prostrednej časti hrali aktívnejšie domáci. Hneď v prvých sekundách neuspel v samostatnom úniku Rusnák, ktorému v rozhodujúcej chvíli skĺzol puk z čepele hokejky. V 28. minúte čakal na prihrávku nikým nekrytý Kubiš, ale pred odkrytou bránou mu puk preskočil ponad hokejku. Rozhodca potom vylúčil v krátkom priebehu dvoch domácich hokejistov a Trenčín dostal k dispozícii 66 sekúnd dlhú presilovku o dvoch hráčov. Kozák priťukol puk Bokrošovi a ten spoza kruhov prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

V záverečnej tretine sa domáci dlhšie nevedeli výraznejšie presadiť, hostia spoľahlivo bránili. Až v 54. minúte sa puk z ničoho nič odrazil k úplne nekrytému Schronerovi, lenže ten zblízka trafil iba Konráda. Žilina potom hrala 105 sekúnd v početnej výhode o dvoch hráčov. Pritlačila, ale strely Dreslera lietali mimo brány a pred bránkoviskom nikto nedokázal dotlačiť puk do siete. Žilinčania tak doma opäť prehrali, okrem zápasu s dvadsiatkou nevyhrali na vlastnom štadióne v tejto sezóne ani raz.

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 14. O. Mikula (Andersons, V. Nemec), 32. T. Bokroš (L. Kozák, J. Gašparovič)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Róbert Petrovický (Trenčín) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Jobbágy, Rovenský, 842 divákov

Žilina: Križan - Dresler, Dlouhý, Hertl, Ďurkech, Krčula, Bobček, A. Lipovský, M. Bednár - Kanko, Kristek, Milan Procházka - Š. Novotný, O. Rusnák, J. Šimko - Drevenák, Drábek, Valášek - Schroner, Haluza, Kubiš

Trenčín: Konrád - L. Kozák, T. Bokroš, Novajovský, Andersons, Dudáš, Habšuda, P. Husák, Zošiak - O. Mikula, V. Nemec, Melichárek - Šišovský, Róbert Petrovický, J. Gašparovič - D. Hudec, P. Stantien, Komínek - Daniška, Švec, J. Pardavý

Košice si futbalovým výsledkom poradili s Banskou Bystricou

Úradujúci majstri hokejovej extraligy HC Košice v druhom stretnutí za sebou zvíťazili a neinkasovali. Po utorkovom domácom triumfe nad Nitrou (4:0) uspeli aj v piatkovom súboji 14. kola na ľade Banskej Bystrice 1:0. O jediný gól duelu na zrekonštruovanom štadióne pod Urpínom sa v závere prvej tretiny postaral útočník Richard Jenčík, brankár "oceliarov" Marcel Melicherčík dosiahol druhé čisté konto po sebe.

HC '05 Banská Bystrica - HC Košice 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 19. Jenčík (Spilar, Štrbák)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Jonák - Sčensný, Šefčík, 1713 divákov

Banská Bystrica: Wiikman - Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Gachulinec, Biro, Predajniansky - Block, M. Hudec, Gašpar - Kafka, Preisinger, Handlovský - Róth, Kytnár, Lamper - Bendík, Zigo, Matoušek

Košice: Melicherčík - Černák, Štrbák, Cebák, Jánošík, Philipp, M. Macejko, Šeda, Drgoň - Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus - Sojčík, Češík, Matúš Chovan - Stupka, Kolena, Bicek

Miroslav Chudý, tréner B. Bystrice: "Napriek prehre chcem chalanom poďakovať. Zápas mohol byť aj iný, podržal nás brankár Wiikman, starosti nám robili rýchli útočníci súpera. Našťastie šance nevyužili, mohli sme s výsledkom niečo urobiť, v tretej tretine sme si vytvorili aj pár možností. Nemáme sa za čo hanbiť, hrali sme prvýkrát doma, len nás mrzí, že sme nestrelili gól, bojovali sme však do konca a paradoxne sme prehrali vlastným gólom."

Anton Tomko, tréner Košíc: "Zápas chudobný na góly nemusel byť, ak by sme v prvej tretine využili dva samostatné nájazdy, v druhej tretine ďalšiu obrovskú šancu a v tretej samostatný nájazd. V Banskej Bystrici sme chceli vyhrať, to sa nám podarilo, a to proti bojovnému a obetavému súperovi."

Mislav Rosandič, obranca B. Bystrice: "Nešťastný gól, puk ma trafil do brucha, strelil som si vlastný gól. Divákov sme nepotešili, no taký je hokej. Aj ľad nie je optimálny, je dosť mäkký, puk sa zastavuje. Rozmery ľadu sú iné, no mne to neprekáža. Košice potvrdili svoju silu, v defenzíve boli výborné."

Richard Jenčík, autor jediného gólu: "Bol to kuriózny gól, strela mi nevyšla, nešla ani do bránky, trafila domáceho hráča a puk sa ocitol v bránke. Bol to bojovný zápas, veľa sa jazdilo, brankári stáli pevne na svojom mieste. Vynovený štadión je oveľa krajší, mne sa páči, dobre sa tu hrá."

Hetrik Vaškoviča nestačil, Skalica prehrala v Piešťanoch

Ani hetrik Ľubomíra Vaškoviča a celkovo štyri nastrieľané góly hokejistov Skalice nestačili HK 36 Hant na zisk čo i len bodu na ľade Piešťan v piatkovom stretnutí 14. kola Tipsport extraligy. "Záhoráci" viedli 2:0, 3:2 aj 4:3, ale v záverečnej desaťminútovke až tri razy inkasovali a prehrali 4:6. Tromi asistenciami sa na zvrate podieľal útočník "havranov" Dušan Pašek.

ŠHK 37 Piešťany - HK 36 Hant Skalica 6:4 (0:1, 2:1, 4:2)
Góly: 30. Haring (Hamrák, Klempa), 38. M. Toman (z tr. strieľania), 50. Kutálek (Pašek), 51. Románek (Pašek), 55. Šedivý (Pašek, Kutálek), 60. Šedivý - 17. Vaškovič (Stloukal, Gründling), 27. Drtina (Štumpf), 44. Vaškovič (Stloukal), 50. Vaškovič (Stloukal)
Vylúčení: 4:10 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rochatsch, D. Konc - Stanzel, Výleta, 958 divákov

Piešťany: Šúrek - Škadra, Šedivý, Rais, Brňák, Srnec, Cunik, Valjent, Bučka - T. Klempa, Hamrák, R. Konečný - Kutálek, Pašek, Holovič - M. Toman, Peško, Románek - Haring, Lichanec, Vaculín

Skalica: P. Romančík - I. Jankovič, Gründling, Drtina, P. Horváth, Nechala, Pavešic, Mikéska - Vaškovič, Stloukal, Šimíček - Méry, Jabrocký, Chylo - J. Jurík, Štumpf, Bezúch - Bene, M. Romančík, Rejžek

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: "My sme nastupovali oslabení, pretože dosť chalanov bolo chorých a pod liekmi. Vedeli sme o dobrej série Skalice, nebolo to ľahké. Dnes musím poďakovať chlapcom ako zvrátili zápas. Potrebujeme čas na doliečenie niektorých hráčov a ja verím, že to bude dobré."

Štefan Mega, tréner Skalice: "My sme po krátkej sérii dobrých výsledkov nastúpili v Piešťanoch s cieľom získať body. Prvú časť sme vyhrali. Domáci boli zrejme prekvapení, ale zlomová situácia nastala, keď sme mali zvýšiť na 0:3, nestalo sa a domáci znížili 1:2. Potom prišlo trestné strieľanie a bolo vyrovnané. Myslím si, že bod sme si zaslúžili, ale trpíme na chyby jednotlivcov a potom prichádzame o body. Pevne verím, že nás prehra nezrazí do kolien."

Viac o téme: Tipsport extraliga Poprad Mountfield