V Prahe nedohrali zápas: Vypadla elektriny, štadión sa zahalil do tmy!

Futbalisti Dukly PrahaFutbalisti Dukly Praha Zdroj: fkdukla.cz

PRAHA - Opakovaný výpadok elektriny spôsobil, že piatkový duel 11. kola najvyššej českej futbalovej súťaže Dukla Praha - 1. FK Příbram sa napokon nedohral a hlavný arbiter Karel Hrubeš stretnutie po prvom polčase predčasne ukončil za stavu 2:1 pre domácich. Počas prvého dejstva dva razy zhasli stožiare a obidva tímy išli nútene do kabín: v týchto prípadoch sa ešte podarilo osvetlenie "nahodiť", tretí pokus počas spomenutej polčasovej prestávky už nebol úspešný a štadión zahalila tma. Výpadky presiahli povolený hodinový limit - a zápas sa napokon nedohral.

Na otázku, či sa bude dohrávať iba druhý polčas, príde ku kontumácii v prospech hostí alebo k opakovaniu celého duelu, zaujal rázny postoj riaditeľ oddelenia profesionálneho futbalu FAČR (Futbalová asociácia Českej republiky) Ivo Lubas: "Jednoznačne prichádza do úvahy opakovanie stretnutia, inú možnosť futbalové predpisy nepripúšťajú."

Domáca Dukla viedla v predmetnom zápase už 2:0, keď sa v 8. min presadil Marek Hanousek a v 33. min skóroval francúzsky legionár Jean-David Beauguel. Za Příbram znížil v 45. min slovenský obranca Tomáš Hájovský. "Škoda, že sa nepokračovalo," uviedol 31-ročný 196-cm vysoký zadák pre český denník Sport napriek tomu, že 1. FK mal jednogólové manko. Nespokojný bol aj generálny riaditeľ Dukly Michal Šrámek: "Nedokážem popísať, čo sa stalo. Sú to technické problémy, ktorým nerozumiem. Mali sme pripravený záložný zdroj, aj tak prišlo k výpadku. Tieto problémy riešime už dlhší čas."

Rozčarovaní boli aj diváci, ktorí kričali: "Juliska, rozsvietiť" či "Chceme nový štadión". Vedenie pražského klubu sľúbilo, že všetci fanúšikovia domácich pôjdu na opakovaný duel proti 1. FK Příbram zadarmo a "cezpoľných" pustia na štadión po predložení vstupenky na stretnutie, ktoré sa v piatok nedohralo.

Viac o téme: FK Dukla Praha