VIDEO Messi pečatil hladký triumf stále nepriestrelnej Barcelony, Ronaldo čaroval pri uragáne Realu

Cristiano Ronaldo sa raduje z druhého góluCristiano Ronaldo sa raduje z druhého gólu Zdroj: SITA

MADRID - Útočník Cristiano Ronaldo sa trafil aj v siedmom štarte za Real Madrid v tomto ligovom ročníku. Portugalský kanonier prispel dvoma gólmi k víťazstvu 5:0 nad Levante, po ktorom je kráľovský klub v tabuľke priebežne druhý o bod za Barcelonou.

Portugalský kanonier otvoril skóre v 13. minúte stretnutia z penalty, keď potrestal faul Juanfrana na Javiera Hernándeza. Mexický útočník Hernández, hosťujúci v Španielsku z Manchestru United, sa ešte pred prestávkou stihol presadiť tiež.

Po zmene strán strelil svoj už pätnásty gól v tomto ročníku La ligy suverénny líder tabuľky strelcov súťaže Ronaldo, ktorý má pred druhým najlepším kanonierom Neymarom z Barcelony osemgólový náskok. Skóre vo Valencii ešte zvýraznili v prospech Realu James Rodríguez a Isco.

Úlohu favorita splnili v sobotu aj hráči FC Barcelona, ktorí zdolali v domácom prostredí Eibar 3:0. Po zmene strán sa gólovo presadili Xavi Hernández, Neymar a Lionel Messi. "Barca" ešte v novom súťažnom ročníku neinkasovala, v ôsmich dueloch má skóre 22:0.

FC Barcelona - Eibar 3:0 (0:0)
Góly: 60. Xavi Hernández, 72. Neymar, 74. Messi

Levante - Real Madrid 0:5 (0:2)
Góly: 13. a 61. Ronaldo (prvý z 11 m), 38. Hernandez, 66. Rodriguez, 82. Isco

Athletic Bilbao - Celta Vigo 1:1 (1:0)
Góly: 6. Aduriz (z 11m) - 73. Nolito

Córdoba - Málaga 1:2 (0:2)
Góly: 90.+ Ghilas - 22. G. Samuel, 31. Amrabat (z pok. kopu)