VIDEO Chelsea valcuje súperov: Nádherná tímová spolupráca zakončená lahôdkou

Cesc FábregasCesc Fábregas Zdroj: SITA

CRYSTAL PALACE - V londýnskom derby ukázali "Blues", prečo momentálne trónia na čele Premier League s komfortným päťbodovým náskokom na druhý Manchester City. Zatiaľ čo City vďaka kanonáde Aguera rozdrvilo ďalší tím z hlavného mesta Tottenham, Chelsea si s Crystal Palace poradila "iba" výsledkom 2:1. Víťazný gól Cesca Fábregasa ale rozhodne stál za to.

Bežal druhý polčas a obe mužstvá už hrali bez vylúčených mužov v poli. Ako prvý sa musel v 40. minúte porúčať obranca Chelsea Azpilicueta, no už o niekoľko momentov na to ho pod sprchy po druhej žltej karte nasledoval domáci Delaney. V 51. minúte sa Chelsea začala akciu, ktorú môžeme smelo považovať za jednu z najkrajších v sezóne.

Po sérii krátkych a chytrých prihrávok pred šestnástkou Crystal Palace, do ktorej sa zapojil aj bývalý Košičan Nemanja Matič, dostal Fábregas loptu až pred samotného brankára. Odtiaľ sa španielsky reprezentant už nemohol mýliť a zakončil nádhernú akciu presnou strelou. Potvrdil tak, že odhliadnuc od fantastickej bilancie nahrávok (7 nahrávok v doterajšom priebehu Premier League) je aj vynikajúcim strelcom.

Viac o téme: Cesc Fabregas Chelsea FC