VIDEO V zápase Škrtelovho Liverpoolu sa diali veci: V infarktovom závere až štyri góly

Steven GerrardSteven Gerrard Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Liverpoolu zvíťazili v stretnutí ôsmeho kola anglickej ligy na ihrisku Queens Park Rangers 3: 2. V hektickom závere padli štyri góly v rozpätí ôsmich minút, domáci si v zápase strelili dva vlastné góly.

Liverpool nevstúpil do sezóny ideálne a ani tento raz nezačal presvedčivo. Najbližšie gólu v prvej polovici bol domáci stredopoliar Fer, dvakrát ale trafil len bránkovú konštrukciu. Aj po prestávke bol spočiatku aktívnejší londýnsky celok, napriek tomu sa do vedenia dostali hostia. V 67. minúte rýchlo rozohrali štandardnú situáciu, Johnson po zemi prihral do vápna a loptu nešťastne za chrbát vlastného gólmana McCarthyho poslal Dunne. Tridsaťpäťročný obranca si strelil už desiaty vlastný gól v anglickej lige a v tejto štatistike vedie.

V závere zápasu gradovalo, počas ôsmich minút videli diváci na Loftus Road štyri góly. V 87. minúte vyrovnal striedajúci Vargas, o tri minúty neskôr ale Liverpoolu vrátil vedenie premiérovým zásahom v sezóne Brazílčan Coutinho. Vargas bol pri chuti a v druhej minúte nastavenia znova priblížil domáci tím k bodovému zisku, Caulker však po Sterlingovho pása do šestnástky vlastným gólom rozhodol o tretej prehre QPR v rade.

Queens Park Rangers - FC Liverpool 2:3 (0:0)
Góly: 87. a 90.+2 Vargas - 67. Dunne (vlastný), 90. Coutinho, 90+5. Caulker (vlastný)

Stoke City - Swansea City 2:1 (1:1)
Góly: 43. Adam (z pok. kopu), 76. Walters - 34. Bony (z pok. kopu)

Viac o téme: Martin Škrtel FC Liverpool
  • Zdroj: ČTK, SITA, TASR