Obrovská smola lyžiara Svindala: Katastrofálne zranenie pri futbale

Aksel Lund Svindal
Aksel Lund Svindal

VIEDEŇ - Nórsky lyžiar Aksel Lund Svindal zrejme vynechá celú sezónu, ktorej vrcholom budú MS v americkom Vaile. Dvojnásobný držiteľ veľkého glóbusu si totiž pri futbale v Innsbrucku roztrhol achilovku. Informovala o tom agentúra AP.

Úradujúci majster sveta v zjazde mal v poslednú októbrovú nedeľu štartovať v úvodných pretekoch novej sezóny - obrovskom slalome Svetového pohára na ľadovci v Söldene. Nór vyhral SP v rokoch 2006 a 2009, na ZOH 2010 vo Vancouveri vybojoval zlato v super-G a striebro v zjazde.

"Bol som si zabehať so zvyškom nášho tímu. Na konci tréningu sme si povedali, že si trochu zahráme s loptou a budeme sa ju snažiť udržať vo vzduchu. Odrazu som zacítil, že mi niečo v nohe ruplo a vedel som, že je zle. Bola to achilovka." uviedol na svojom facebookovom profile Svindal, ktorý sa na klinike v Innsbrucku už podrobil operácii. "Je to nepríjemné zranenie, ktoré prišlo v ten najnevhodnejší čas. Nikto teraz nemôže so stopercentnou istotou povedať, ako dlhá potrvá rekonvalescencia, no som pripravený zvládnuť nasledujúce týždne, ktorú budú ťažké," dodal Nór.

 

 
Wird geladen

Shit happens. And that's exactly what's happened this time. I was out for a little run with the rest of the team in Sölden Austria. We ended the session playing around with a ball. Just holding it up in the air between us. Suddenly I felt something snap in my leg and I knew right away that something was wrong. Achilles. We went straight to the hospital in Innsbruck where I got fast and great service. They concluded the achilles was torn and after 5 minutes of talking I went straight to surgery. A real injury and extremely bad timing just as the season is about to start. But now that it's happened there's not much I can do. Now it's all about looking ahead. Nobody can say 100% sure how long the recovery will take, but I'm ready for the weeks to that are coming. I'll stay in Austria for a while before I go back to Norway and discuss further rehab with the crew at the Olympic Center in Oslo. Like I said. Shit happens!

Auf Instagram anzeigen

 


Tagy: Aksel Lund Svindal

Zdroj:
TASR
Foto:
FB, Instagram

DISKUSIA