Medveščak zdolal Traktor, Pokovič doviedol Minsk k výhre nad Togliatti

Mathieu Carle a brankár Záhrebu Mark DekanichMathieu Carle a brankár Záhrebu Mark Dekanich Zdroj: SITA

MOSKVA - Hokejisti Medveščaku Záhreb triumfovali v pondelňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Traktoru Čeljabinsk 4:2. Chorvátsky zástupca v nadnárodnej súťaži tak zaznamenal tretie víťazstvo za sebou, svoj premiérový gól si pripísala jeho nová posila Fín Ville Leino.

Po dvoch tesných prehrách sa dočkal plného bodového zisku aj Dinamo Minsk vedený slovenským koučom Ľubomírom Pokovičom. Jeho zverenci uspeli v pondelok na ľade Lady Togliatti. Základ víťazstva 3:1 položili v prvej tretine, ktorú vyhrali 2:0.

Atlant Mytišči rozhodol o svojom triumfe nad domácim Neftechimikom Nižnekamsk až v poslednej minúte stretnutia. O víťazný gól sa 57 sekúnd pred záverečnou sirénou postaral švédsky útočník Andreas Engqvist.

Traktor Čeľabinsk - Medveščak Záhreb 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Góly: 35. Čistov, 53. Penkovskij - 24. Anderson, 25. Leino, 28. Trotter, 48. St. Pierre

Lada Togliatti - Dinamo Minsk 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Góly: 60. Barancev - 2. Kulakov, 10. Cheechoo, 46. Linglet

Neftechimik Nižnekamsk - Atlant Mytišči 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Góly: 21. Chochrjakov, 25. Stapleton - 16. Rukavišnikov, 24. Černov, 60. Engqvist

Viac o téme: Dinamo Minsk Medveščak Záhreb Ľubomír Pokovič
  • Zdroj: TASR, SITA