VIDEO V šlágri prehra Rimanov: Neapol s Hamšíkom im nedovolil ani gól

Gonzalo Higuain a Jorginho po góle do siete AS RímGonzalo Higuain a Jorginho po góle do siete AS Rím Zdroj: SITA

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v sobotňajšom šlágri 10. kola najvyššej talianskej súťaže nad AS Rím 2:0 a v tabuľke sa posunuli s osemnástimi bodmi na tretie miesto. Na svojho sobotňajšieho súpera i vedúci Juventus Turín strácajú Neapolčania štyri body. Stretnutie na Štadióne Sao Paolo sa hralo za prísnych bezpečnostných opatrení a fanúšikovia Rimanov nemali prístup na tribúny.

Neapol, ktorý je súperom Slovana Bratislave v skupinovej fáze Európskej ligy, natiahol šnúru bez prehry v lige na sedem zápasov (4-3-0, skóre 17:9). Už v tretej minúte nechal zabudnúť na nepremenený pokutový kop v poslednom súboji v Bergame s Atalantou (1:1) Gonzalo Higuaín a otvoril skóre utešeným volejom. Po akcii argentínskeho útočníka potom pridal v závere stretnutia druhý gól José Callejón. V tom čase už nebol na ihrisku Marek Hamšík, slovenský tvorca hry SSC hral do 66. minúty. V predposlednej minúte prvého polčasu opečiatkoval Hamšík tvrdou strelou brvno rímskej bránky.

Pozíciu lídra tabuľky potvrdili futbalisti úradujúceho majstra Juventus Turín, ktorí v sobotu nezaváhali a na pôde Empoli triumfovali 2:0. Pred druhým AS Rím majú štvorbodový náskok.

Druhý triumf v sezóne si pripísali hráči FC Parma. V sobotu zdolali na domácom trávniku milánsky Inter vďaka dvom gólom Paola De Ceglieho 2:0 a odlepili sa z posledného miesta v tabuľke Serie A. Inter je priebežne deviaty.

SSC Neapol - AS Rím 2:0 (1:0)
Góly: 3. Higuaín, 85. Callejón

Empoli - Juventus Turín 0:2 (0:0)
Góly: 61. Pirlo, 72. Á. Morata, ČK: 90.+ Tonelli (Empoli)

FC Parma - Inter Miláno 2:0 (1:0)
Góly: 5., 76. De Ceglie

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol AS Rím