Sparta v šlágri nestačila na Plzeň: V generálke na Slovan nedokázala vystreliť na bránku súpera

Plzeň v šlágri zdolala pražskú SpartuPlzeň v šlágri zdolala pražskú Spartu Zdroj: synotliga.cz

PRAHA - Futbalistom Sparty Praha nevyšla sobotňajšia generálka na štvrtkový duel I-skupiny Európskej ligy so Slovanom Bratislava. V derby 13. kola najvyššej českej súťaže a zároveň v priamom súboji o čelo tabuľky nestačili na domácu Plzeň 2:0.

Hráči Viktorie sa ujali vedenia už v 12. minúte, keď sa presadil hlavou po rohovom kope Hejda. O jedenásť minút neskôr viedli domáci už 2:0. Po rýchlom brejku prihral Pilař za obranu na Hořavu a ten s prehľadom prekonal brankára Sparty. Pražská Sparta nedokázala za zápas vyslať ani jednu strelu na bránku súpera.

Plzeň tak natiahla víťaznú šnúru na šesť zápasov a na čele tabuľky má štvorbodový náskok pred Spartou, ktorá prišla v lige o sedemzápasovú sériu bez prehry.

Pražania privítajú Slovan vo štvrtok 6. novembra o 21.05 h v rámci I-skupiny 4. kola Európskej futbalovej ligy UEFA 2014/2015. Prvý vzájomný duel vyhral úradujúci český majster 3:0, pričom stretnutie na Pasienkoch poznačili výtržnosti fanúšikov a oba kluby museli zaplatiť vysoké pokuty.

Maskovaní a tyčami ozbrojení chuligáni Sparty na konci prvého polčasu prevalili plot na svojom sektore a ohrozovali bezpečnosť divákov na susednej tribúne. Tí sa následne rozbehli smerom k hracej ploche, strhla sa "mela", zasahovať musela polícia a ťažkoodenci. Na pokyn hlavného rozhodcu sa hráči v 42. minúte stiahli do útrob štadióna a polčas sa dohral až po 40-minútovom prerušení.

Plzeň - Sparta Praha 2:0 (2:0)
Góly: 12. Hejda, 23. Hořava, ČK: 90.+ Matějovsky (Sparta)
Matúš Kozáčik a Patrik Hrošovský absolvovali celý duelu, Marek Bakoš (všetci Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov, Kozáčik dostal v 87. min žltú kartu

Zostava Sparty: Bičík - Kadeřábek, Mario Holek, Brabec (75. Bednář), Nhamoinesu - Vácha - Konaté (67. Přikryl), Dočkal, Matějovský, Krejčí - Lafata

Brno - Slovácko 0:1 (0:0)
Gól: 74. Libor Došek
Miroslav Keresteš nastúpil v 58. min, Fabián Slančík (obaja Brno) hral od 81. min, Tomáš Košút a Patrik Šimko (obaja Slovácko) sedeli na lavičke náhradníkov

Ostrava - Hradec Králové 2:1 (2:0)
Góly: 22. a 40. Holzer - 61. P. Dvořák
Ján Greguš (Ostrava) odohral celý zápas. Martin Kuciak (Hradec Králové) nechytal

Slavia Praha - Příbram 3:2 (1:1)
Góly: 37. Latka (z pok. kopu), 47. J. Bílek, 87. Balaj - 44. T. Zápotočný, 68. J. Řezníček
Matej Rakovan odchytal celý zápas, Martin Dobrotka a Martin Juhar (všetci Slavia) odohrali celý duel. Tomáš Hájovský (Příbram) odohral celý zápas a v 62. min inkasoval žltú kartu.

Teplice - Jihlava 2:3 (0:1)
Góly: 54. Mahmutovič, 76. D. Jablonský - 40. KUKOĽ, 67. T. Kučera, 84. Mešanovič
Patrik Lukáč (Teplice) nechytal. Vladimír Kukoľ odohral celý zápas, v 13. min inkasoval žltú kartu a v 40. min skóroval, Peter Šulek (obaja Jihlava) hral do 53. min

Dukla Praha - České Budějovice 3:1 (1:0)
Góly: 1. Beauguel, 52. Albiach, 81. Krmenčík - 66. Lengyel
Jakub Považanec hral do 86. min, nahradil ho Marek Hlinka, Martin Chudý sedel na lavičke náhradníkov, Lukáš Štetina (všetci Dukla) absolvoval celý duel. Matej Podstavek (České Budějovice) odohral celý duel.

Viac o téme: Sparta Praha Viktoria Plzeň