VIDEO Piešťany so šiestou prehrou v rade, debakel Skalice, hetrik Paločka

Andrej Kudrna (uprostred) z HC'05 Banská Bystrica a Branislav Konrád (vpravo) z HK Dukla Trenčín Andrej Kudrna (uprostred) z HC'05 Banská Bystrica a Branislav Konrád (vpravo) z HK Dukla Trenčín Zdroj: SITA

BRATISLAVA - radujúci slovenský hokejový majster HC Košice zvíťazil v 20. kole Tipsport extraligy na domácom ľade nad MHC Mountfield Martin 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól dal v 61. minúte Richard Jenčík. "Oceliari" vedú tabuľku so šesťbodovým náskokom pred druhým Popradom, ktorý si v nedeľu poradil so Žilinou 6:2 aj zásluhou hetriku Matúša Paločka. Piešťany nestačili na domácu Nitru a pripísali si už šiestu prehru v rade. Nitrania natiahli sériu víťazstiev na päť zápasov. Na poslednom 10. mieste stále figuruje Skalica, ktorá v nedeľu utŕžila doma od Zvolena debakel 2:8.

Martin ani tretíkrát nedovolil majstrovi z Košíc plný trojbodový zisk

Hokejisti MHC Mountfield Martin pomerne nečakane získali bod na ľade úradujúceho slovenského šampióna HC Košice. Hosťujúce "kosačky" prehrali v nedeľňajšom súboji 20. kola Tipsport extraligy 2:3 až po predĺžení a po sérii dvanástich zápasov bez víťazstva zabodovali druhýkrát po sebe. Martin vyhral v piatok doma nad Piešťanmi 5:2 a tretíkrát v tomto ročníku priviedol duel s Košicami až do predĺženia. MHC ani raz z týchto troch prípadov nevyhral, dvakrát rozhodlo nadstavenie a raz až samostatné nájazdy.

HC Košice - MHC Mountfield Martin 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 40. Suja (A. Jánošík), 55. P. Bartoš (Štrbák, Spilar), 61. Jenčík - 31. Lojek (Kolena), 53. A. Themár
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin - Gajan, Gavalier, 3106 divákov

Košice: Melicherčík - Štrbák, Černák, A. Jánošík, Cebák, Philipp, Drgoň, Šeda, Hinďoš - Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus - Sojčík, Češík, Suja - Stupka, Matúš Chovan, Bicek

Martin: J. Čech - Matejka, I. Ďatelinka, Michal Dvořák, Lojek, Brcko, Rusina, Tupý - T. Varga, Fujerík, J. Markovič - Važan, Kolena, A. Themár - O. Jokeľ, Pokrivčák, Šugár - Jurášek, Dírer, Fillo

Anton Tomko, tréner HC Košice: "Nenastúpili sme do zápasu ideálne. Súper sa zameral na defenzívnu hru a nepúšťal nás pred bránku. Vzhľadom na priebeh zápasu, najmä v poslednej tretine, sme si zaslúžili vyhrať v riadnom hracom čase. Po vyrovnávajúcom góle na 2:2 sme mali vynikajúcu príležitosť rozhodnúť, no naše víťazstvo prišlo až v predĺžení. Vzhľadom na priebeh zápasu sme radi, že sme zvíťazili."

Jaroslav Török, tréner MHC Mountfield Martin: "Do zápasu sme vstupovali s vedomím, že Košice hrajú v domácom prostredí veľmi organizovane. Ak by nám niekto pred zápasom povedal, že budeme siahať po troch bodoch, tak by som asi neveril. Dobrá práca sa nám oplatila a tento bod má pre nás veľkú cenu. Chcem sa im poďakovať za výkon. Presvedčili sme sa, že poctivou prácou môžeme byť úspešní."

Nitra si doma poradila s Piešťanmi

Hokejistom úradujúceho slovenského vicemajstra HK Nitra sa až na tretí pokus podarilo v tejto sezóne naplno zabodovať s hráčmi ŠHK 37 Piešťany. Mužstvo spod Zobora vyhralo v nedeľňajšom zápase 20. kola Tipsport extraligy na domácom ľade nad "havranmi" 3:1, keď jeho góly dosiahli Lukáš Novák, Tomáš Nádašdi a Juraj Štefanka. V úvode tohto ročníka Nitra doma zvíťazila 5:4 po samostatných nájazdoch, rovnakým výsledkom v prospech domáceho tímu sa skončilo aj októbrové meranie síl v kúpeľnom meste. Nitra je v tabuľke na tretej pozícii, Piešťanom patrí siedmy post.

HK Nitra - ŠHK 37 Piešťany 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 12. Lukáš Novák (Tománek, Stümpel), 25. Nádašdi (Tománek, Lukáš Novák), 55. J. Štefanka (Nádašdi) - 37. Pašek (Románek, Haring)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Bundil - Junek, Šefčík, 2097 divákov

Nitra: Lakosil - Nádašdi, Mezei, Jeremenko, Milo, Jass, Michal Novák, Ordzovenský, E. Bednár - Lukáš Novák, Stümpel, Tománek - H. Ručkay, Lelkeš, J. Ručkay - Pupák, J. Štefanka, R. Mráz - Piačka, Lelkeš, Bajtek

Piešťany: Šúrek - Škadra, Šedivý, Hamrák, Brňák, Hluch, Bučka, Valjent, Srnec - T. Klempa, Mišura, Rapáč - Haring, Pašek, Románek - Kutálek, Holovič, Konečný - Toman, Peško, F. Hudec

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Očakávali sme, že to nebude ľahký zápas, čo sa aj potvrdilo. Prvú tretinu sme sa rozbiehali, v druhej sme zabrali a šli sme s jednogólovým náskokom do poslednej tretiny, kde sme dali tretí gól a vyhrali."

Roman Sýkora, tréner Piešťan: "Dobrou obranou sme chceli dnes bodovať, ale zostalo iba pri tom, čo sme si povedali v šatni. Prišla daľšia prehra, už šiesta v poradí. Chalanom musím aspoň poďakovať za bojovný výkon."

Poprad pod Tatrami poľahky zdolal Žilinu

Suverénnym víťazstvom 6:2 sa skončilo nedeľňajšie stretnutie 20. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže medzi HK Poprad a MsHK DOXXbet Žilina. Domáci rozhodli o svojom triumfe už v priebehu prvých dvoch tretín, po 40 minútach bol stav 5:1. V dueli pod Tatranmi sa darilo najmä Matúšovi Paločkovi, ktorý si do individuálnych štatistík pripísal štyri kanadské body za hetrik a jednu asistenciu.

HK Poprad - MsHK DOXXbet Žilina 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Góly: 11. Paločko (Kroták), 17. R. Suchý (Bartečko, Hvila), 22. Paločko, 32. Makovský (S. Takáč, Paločko), 36. Paločko (S. Takáč, Fabian), 49. Kroták (z tr. strieľania) - 12. S. Hudec (Kristek, Schroner), 35. Haluza (Milan Procházka, Kristek)
Vylúčení: 0:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik - Korba, Jobbágy, 1277 divákov

Poprad: Kostúr - Kurali, R. Suchý, Gaborčík, Fabian, Makovský, Kasík, Pitka - T. Sýkora, Boltun, Bartečko - Kroták, S. Takáč, Paločko - Marek Nagy, L. Paukovček, Hvila - Mlynčár, Gápa

Žilina: Križan (50. Cibuľa) - Dresler, Bobček, Bajaník, S. Hudec, Krčula, Ďurkech, A. Lipovský, M. Bednár - Schroner, Kristek, Milan Procházka - Šimko, Š. Novotný, Haluza - Drevenák, Drábek, Valášek - Kanko, O. Rusnák, Kubiš

Banská Bystrica gólmi v závere vyhrala nad Trenčínom

Až góly v úplnom závere rozhodli o tom, že v nedeľňajšom meraní síl medzi Banskou Bystricou a Trenčínom sa z víťazstva budú tešiť hráči domáceho tímu HC '05. Banskobystričania vyhrali doma 2:1 vďaka presným zásahom Petra Kafku z 54. min a obrancu Lukáša Bambúcha, ktorý skóroval dve minúty pred koncom riadneho hracieho času. Skóre nedeľňajšieho duelu 20. kola Tipsport extraligy otvoril už v 5. min hosťujúci Jakub Gašparovič.

HC '05 Banská Bystrica - Dukla Trenčín 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Góly: 54. Kafka (Rosandič, Handlovský), 58. Bambúch (White, Block) - 5. J. Gašparovič (Róbert Petrovický, Šišovský)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Holienka, Tvrdoň, 1406 divákov

Banská Bystrica: Košarišťan - Jaborník, Frolo, Luža, Bambúch, Čížek, Rosandič, Biro, Gachulinec - Kudrna, Kytnár, M. Hudec - Kafka, Preisinger, Handlovský - Róth, P. White, Block - Bendík, Matoušek, Kadura

Trenčín: Konrád - L. Kozák, T. Bokroš, Novajovský, Andersons, Dudáš, Zošiak - O. Mikula, V. Nemec, Melichárek - Šišovský, Róbert Petrovický, J. Gašparovič - Filo, Michal Hlinka, Komínek - D. Hudec, P. Stantien, Ján Pardavý ml.

Zvolen ôsmimi gólmi na Záhorí rozdrvil Skalicu

Hokejisti HKM Zvolen suverénnym spôsobom dominovali v nedeľňajšom zápase 20. kola Tipsport extraligy na ľade Skalice. Mužstvo spod Pustého hradu vyhralo na Záhorí jednoznačne 8:2, pričom domáci dosiahli svoje góly až za stavu 0:8. Zverenci Josefa Tureka odčinili predchádzajúce dve extraligové prehry s Banskou Bystricou 2:7 a Košicami 1:4 a v tabuľke poskočili na piatu pozíciu.

HK 36 Hant Skalica - HKM Zvolen 2:8 (0:2, 0:3, 2:3)
Góly: 52. J. Jurík (Bezúch, Drtina), 58. Rejžek (Šimíček, Gründling) - 2. Puliš (Obdržálek), 9. Bagin (Obdržálek, Brabenec), 23. M. Sloboda (Škvaridlo, Bortňák), 24. Juraško (Brabenec, Obdržálek), 39. L. Pokovič (P. Hraško, L. Jurík), 44. Brabenec (Puliš, Bagin), 45. Hraško (Podkonický, Michal Chovan), 47. Hraško (L. Jurík, L. Pokovič)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:2, rozhodovali: D. Konc - M. Orolin, Tvrdoň, 888 divákov

Skalica: P. Romančík (47. M. Ďuriš) - Krejčiřík, Gründling, Drtina, P. Horváth, Mikéska, Pavešic - Vaškovič, Stloukal, M. Romančík - Bene, Méry, Chylo - J. Jurík, Štumpf, Bezúch - Rejžek, Klímek, J. Šimíček

Zvolen: M. Šimko - Juraško, Bagin, L. Pokovič, P. Hraško, Pichnarčík, Ťavoda, Sládok - Puliš, Brabenec, Obdržálek - Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan - Škvaridlo, Bortňák, M. Sloboda - Žilka, Fekiač, Martin Ďaloga

Štefan Mega, tréner HK 36 Hant Skalica: "Hodnotí sa mi to veľmi ťažko. Upozorňovali sme hráčov na to, že Zvolen po prehre s Banskou Bystricou bude chcieť v Skalici bodovať, žiaľbohu vo dvoch našich presilových hrách sme dostali góly. Prvá tretina tým pádom bola úplne katastrofálna. Potom Zvolen využil svoje presilovky, my sme prestali korčuľovať, hráči prestali dodržiavať taktické pokyny a jednoznačne sme prehrávali. Skorigovanie výsledku v závere už nepomohlo. Takto to ďalej ísť nemôže."

Josef Turek, tréner HKM Zvolen: "My sme odohrali vynikajúci zápas. Ustáli sme na začiatku tri vylúčenia, podržal nás vtedy náš brankár Šimko. Musím pochváliť celý tím, že celý zápas sme sa tlačili dopredu, vytvárali sme si strelecké príležitosti, predviedli sme najlepší výkon sezóny. Vonku hráme lepšie. Chcel by som vyzvihnúť výkon všetkých štyroch pätiek, ktoré sa zaslúžili o naše víťazstvo, takže sme sa dokázali zdvihnúť po prehre s Banskou Bystricou."

• Zdroj: TASR, SITA