Do Nemecka šiel len ako náhradník, proti Kanade zažiaril: Slovenský hokejista zažil debut ako hrom!

Radek Deyl a Chris Abbott v súboji o pukRadek Deyl a Chris Abbott v súboji o puk Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Radek Deyl sa pripojil k slovenskej hokejovej výprave ako náhradník až na poslednú chvíľu, no nakoniec patril medzi najlepších hráčov v úvodnom zápase na Nemeckom pohári. K triumfu 4:1 nad európskym výberom Kanady prispel asistenciou a víťazným gólom, ktorý bol vôbec jeho prvým v najcennejšom drese.

Do Mníchova sa dostal vďaka nešťastnej náhode. Štvrtkový tréning totiž znamenal stopku pre Petra Čerešňáka, ktorý utrpel komplikovanú zlomeninu nosa a pre dvadsaťjedenročného beka sa turnaj skončil skôr ako sa vôbec začal. Tréner Vladimír Vůjtek na jeho miesto povolal práve Deyla a ten mu jeho dôveru odplatil. "Nastúpiť za národné mužstvo je vždy česť. Tešil som sa na tento duel. Nevedel som, čo ma čaká, pretože hráčov z Kanady veľmi nepoznám. Ale jazdili, boli silní, rýchli a myslím si, že to bol dobrý zápas," uviedol po stretnutí.

Radosť z výhry bola o to väčšia, že ju okorenil premiérovým gólom: "Každá maličkosť teší. Bol môj prvý v reprezentácii. Ja ich veľa nedávam, takže samozrejme ma potešil. Po tretine som si 'ukradol' aj puk od rozhodcu."

Víťazný gól zaznamenal v 39. minúte, keď sa presadil tvrdou strelou z pravého kruhu. Ešte predtým asistoval pri úvodnom zásahu Juraja Mikuša. "Niekedy sú také zápasy, že všetko čoho sa dotknete, sa vám podarí. Bohužiaľ, nemám ich často, takže tento si budem určite pamätať. Každé víťazstvo Slovenska nad takýmto súperom si musí každý vážiť. V mojej kariére ho radím vysoko," povedal dvadsaťpäťročný bek.

Viac o téme: Radek Deyl 2014 Nemecký pohár Slovenská hokejová reprezentácia
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy