VIDEO Real zosadil Barcelonu zo španielskeho trónu: Ronaldo pečatil drvivý triumf v mestskom derby

Cristiano Ronaldo, Toni Kroos a Gareth Bale oslavujú vedúci gól RealuCristiano Ronaldo, Toni Kroos a Gareth Bale oslavujú vedúci gól Realu Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase 11. kola najvyššej španielskej súťaže nad Almeriou na jej trávniku 2:1 a dostali sa priebežne na čelo tabuľky Primera Division. Po polčase, v ktorom prehrávali po góle Thievyho Bifoumu, sa o obrat skóre postarali Neymar a Jordi Alba.

V úvodnom dejstve duelu sa ujala len gólová príležitosť Bifouma, ktorej predchádzala Messiho strata lopty v súboji s triom hráčov súpera. Po následnej dlhej prihrávke ušiel domáci útočník obrane "Barcy" a nedal brankárovi Bravovi šancu. Hostia čakali na gól až do 73. minúty. Suárezovu prihrávku namieril striedajúci Neymar z päťky len do domáceho hráča, od ktorého sa lopta odrazila do siete. Rozhodujúci moment prišiel osem minút pred koncom, keď ďalší Suárezov center umiestnil do siete Alba.

V ďalšom stretnutí potvrdil Real Madrid rolu favorita a na domácej pôde si poradil s Rayom Vallecano hladko 5:1. S 27 bodmi zároveň vedie tabuľku, druhá Barcelona zaostáva o dva body.

Almería - FC Barcelona 1:2 (1:0)
Góly: 37. Bifouma - 73. Neymar, 82. Jordi Alba

Real Madrid - Rayo Vallecano 5:1 (2:1)
Góly: 9. Bale, 40. Ramos, 55. Kroos, 59. Benzema, 83. Ronaldo - 44. Bueno

FC Getafe - FC Elche 0:0

Viac o téme: FC Barcelona Neymar Jordi Alba Almería