VIDEO Dvojgólový Messi prekonal Ronalda a vyrovnal rekord Raúla, Cavani zostrelil APOEL

Lionel Messi a Niklas Moisander v súboji o loptuLionel Messi a Niklas Moisander v súboji o loptu Zdroj: SITA

AMSTERDAM - Argentínsky futbalista Lionel Messi vyrovnal doterajší rekord v počte strelených gólov v Lige majstrov. Ten doposiaľ držal bývalý útočník Realu Madrid a Schalke 04 Raul, ktorý zaznamenal 71 gólov, 70 gólov na konte má kanonier Realu Cristiano Ronaldo. Messi v stredajšom zápase F-skupiny na ihrisku Ajaxu Amsterdam najprv v 36. minúte otvoril skóre a v 76. minúte strelil druhý gól svojho tímu. Práve ten bol jeho 71. v prestížnej súťaži.

V F-skupine je všetko jasné, ďalej idú Paríž St. Germain i FC Barcelona. Barcelona si zopakovala víťazstvo nad Ajaxom, v amsterdamskej aréne vyhrala 2:0 zásluhou dvoch presných zásahov svojho argentínskeho kanoniera Messiho. Ten tak dosiahol v Lige majstrov už hranicu 71 gólov a vyrovnal sa na čele historických tabuliek Španielovi Raúlovi. Domáci prišli v druhej časti o vylúčeného Jöela Veltmana.

Francúzsky majster má v tejto sezóne súťaže skvelú fazónu a potvrdil ju aj v súboji s APOEL-om Nikózia. Lídra skupiny nasmeroval k osemfinálovej miestenke už po necelej minúte hry pohotovou strelou Edinson Cavani a aj tesný triumf PSG postačil.

F-skupina:

Paríž Saint-Germain (Fr.) - APOEL Nikózia (Cyp.) 1:0 (1:0)
Gól: 2. Cavani, bez kariet, rozhodoval: Benquerenca (Portug.)

Paríž: Sirigu - Van der Wiel, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Pastore, Thiago Motta, Matuidi - Lucas Moura (86. Cabaye), Cavani, Lavezzi (78. Bahebeck)

APOEL: Pardo - Mário Sérgio, Joao Guilherme, Carlao, Ioannou - Tiago Gomes (46. Sheridan), Nuno Morais, Vinícius, Efrem - Djebbour (64. Aloneftis), Gustavo Manduca (59. De Vincenti)

Ajax Amsterdam (Hol.) - FC Barcelona (Šp.) 0:2 (0:1)
Góly: 36. a 76. Messi, ŽK: 9. El Ghazi, 35. Veltman, 40. Moisander - 8. Mascherano, 42. Jordi Alba, 45. Dani Alves, ČK: 71. Veltman (Ajax) po 2. ŽK, rozhodoval: Proenca (Portug.)

Ajax: Cilessen - Van Rhijn, Veltman, Moisander, Boilesen - Klaassen, Serero (80. Denswil), L. Andersen (72. Riedewald) - El Ghazi, Sightórsson (62. Milik), Schöne

Barcelona: Ter Stegen - Dani Alves (83. Adriano Correia), Bartra, Mascherano, Jordi Alba - Rakitič (80. Rafinha), Busquets, Xavi Hernández - L. Suárez, Messi, Neymar (75. Pedro Rodríguez)