Tréner Bosny zvaľuje zodpovednosť na Džeka: S bodmi z Izraela sa môžeme rozlúčiť

Edin DžekoEdin Džeko Zdroj: SITA

SARAJEVO - Útočník Edin Džeko bude chýbať v zostave Bosny a Hercegoviny v nedeľňajšom súboji futbalovej kvalifikácie ME 2016 v Izraeli. Tréner hostí Safet Sušič o tom nechce ani počuť, keďže sa vyjadril, že bez Džeka ten zápas jeho zverenci nevyhrajú. Robustný zakončovateľ odkríval už po štyroch minútach pobytu z ihriska v sobotňajšom súboji Premier League medzi jeho Manchestrom City a Queens Park Rangers (2:2), keď nastúpil v druhom polčase ako striedajúci hráč. Podľa najnovšej informácie by 28-ročný Džeko mal byť až tri týždne bez futbalu. Potvrdil to tímový lekár BaH Reuf Karabeg.

Pre Bosnu a Hercegovinu je súboj v Haife veľmi dôležitý, keďže z doterajších troch zápasoch kvalifikačnej B-skupiny účastník MS 2014 vydoloval len 2 body za remízy doma s Belgickom a vo Walese. V tabuľke Bosniakom patrí predposledná 5. priečka. "Ak Džeko nenastúpi, môžeme sa rozlúčiť čo i len s remízou. Ak naozaj neuspejeme, potom nás čaká veľká výzva vyhrať päť zo šiestich zostávajúcich zápasov. Samozrejme, ak chceme postúpiť na ME do Francúzska," uviedol Sušič. V zostave proti šesťbodovému Izraelu bude Sušičovi určite chýbať aj pravý obranca Avdija Vršajevič. "Som maximálne sklamaný zo skutočnosti, že nebudem môcť nastúpiť, ale verím, že spoluhráči to zvládnu aj bezo mňa a dosiahnu dobrý výsledok," povedal Džeko.

Viac o téme: Safet Sušič Edin Džeko Bosna a Hercegovina