Slovan podľahol nováčikovi: V Soči mu väzy zlomila katastrofálna druhá tretina

HK Soči - Slovan BratislavaHK Soči - Slovan Bratislava Zdroj: hcslovan.sk

MOSKVA - Hokejisti Slovana Bratislava nastúpili v stredu na svoj premiérový duel v KHL proti nováčikovi HK Soči. Tréner Petri Matikainen postavil rovnakú zostavu, ako v poslednom domácom zápase proti Metallurgu Novokuzneck (5:0). Medzi žrďami dostal šancu opäť Jaroslav Janus a na striedačke bol pripravený Samuel Baroš.

Prvú tretinu začali belasí aktívne a súpera k ničomu nepúšťali. Svedčia o tom aj štatistiky, na brankára Janusa vyslali za 20 minút iba štyri strely. Naopak slovanisti predvádzali kombinačný hokej a dostávali sa do dobrých gólových príležitostí. Bránu nováčika ohrozili až trinásť krát. Najväčšie šance mali Tičar, Švarný a Bližňák, ale ani jedenému sa nepodarilo prekonať gólmana Pöpperleho.

Belasí úvod druhej tretiny nezvládli a už po chvíľke hry musel Janus loviť puk zo svojej siete, keď ho spomedzi kruhov prestrelil Kosticyn. Slovan si potom vytvoril mierny tlak, no ďalšia rana pre hostí prišla v 25. minúte, potom ako Šiškanov využil nepozornosť obrany a usmernil puk do bránky. Už na 3:0 následne zvýšil v 29. minúte Liudučin a ten istý hráč sa potom z gólu tešil i v 33. minúte.

Tretie dejstvo prinieslo väčšiu aktivitu zo strany Bratislavy, čo nakoniec vyústilo až do gólu v 51. minúte, keď Štefan Ružička nezaváhal a strelou z ľavého kruhu prekonal Pöpperleho v bránke domácich. Pred ďalšou katastrofou potom zachránil Janus. Napätie medzi hráčmi dospelo až do bitky 5 minút pred koncom duelu, keď Luža najskôr dostal lakeť od Koledova a následne sa ho rozhodli pomstiť Šťastný, ktorý sa pustil do Ščitova a Sigalet, ktorý si to rozdal so Ščitovom. Všetci aktéri napokon dostali trest 5 minút za údery a Sigalet dokonca 5+2. Skóre zápasu sa dokonca zápasu už nezmenilo.

HK Soči - Slovan Bratislava 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)
Góly: 21. Kosticyn (Koledov, Krikunov), 25. Šiškanov (Ščerbina), 29. Liudučin (Petersson, Lapenkov), 33. Liudučin (Krutov, Ščitov), 51. Ružička

HK Soči: Pöpperle – Ščitov, Koledov, Whitney, Petrov, Derľuk, Wilson, Järvinen – Krikunov, Ignatuškin, A. Kosticyn – Liudučin, Lapenkov, Petersson – Wärn, Emmerton, Krutov – Ščerbina, Kriukov, Šiškanov - Morozov

Slovan Bratislava: Janus – Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Baranka, Sersen, Starosta, Luža – Surový, Murley, Bartovič - Nagy, Nedorost, Ružička - Netík, Tičar, Jeglič – Šťastný, Bližňák, Ölvecký

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Dnes sme odohrali veľmi dobrú prvú tretinu, vytvorili sme si počas nej niekoľko šancí, domácich takmer k ničomu nepustili. Škoda však, že sme nedokázali skórovať. Druhé dejstvo bolo zlé, zaspali sme, prestali korčuľovať, prehrávali súboje a inkasovali štyri góly. Tretiu tretinu sme sa snažili vrátiť do zápasu, boli aktívni, no za takého stavu sa hrá už ťažko. Myslím, že ak by sme hrali vyrovnane 60 minút odniesli by sme si zo Soči nejaké tie body."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Ivan Švarný Peter Podhradský HK Soči
  • Zdroj: TASR, SITA; Športky