VIDEO Citizens vďaka penalte stiahli náskok vedúcej Chelsea, Arsenal a Liverpool so Škrtelom zaváhali

Martin Šrktel a Jozy Altidore Martin Šrktel a Jozy Altidore Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Chelsea Londýn našli v sobotu prvýkrát premožiteľa v súťažnom zápase v rámci sezóny 2014/2015. Stalo sa tak v dueli 15. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League na pôde Newcastle United.

"Straky" zvíťazili nad zverencami trénera Josého Mourinha 2:1, o oba góly domácich sa postaral v druhom polčase striedajúci Senegalčan Papiss Demba Cissé. Najskôr v 58. minúte využil chybu obrany "The Blues" a zblízka poslal loptu za chrbát brankára Thibaulta Courtoisa a potom v 79. minúte po prihrávke Moussa Sissoka skóroval do odkrytej brány hostí. Chelsea zdramatizovala vývoj zápasu, keď v 83. minúte po priamom kope Cesca Fábregasa hlavou znížil striedajúci Didier Drogba. Na zápasovú súpisku domácich sa nezmestil mladý slovenský obranca Ľubomír Šatka.

Chelsea neprepísala vlastnú históriu, keď jej séria bez prehry v súťažných dueloch sa zastavila na kvóte 23 stretnutí. Ten predchádzajúci v rovnakej dĺžke držala z roku 2007. Aj vtedy Londýnčanov trénoval Portugalčan José Mourinho. Naposledy prehralo mužstvo zo Stamford Bridge ešte 30. apríla v semifinále Ligy majstrov s Atléticom Madrid (1:3).

Po dvoch ligových víťazstvách prehral londýnsky Arsenal na ihrisku Stoke City 2:3. Domáci si svoj triumf zabezpečili už v prvom polčase, keď už v 1. min otvoril skóre zápasu Peter Crouch, v 35. min zvýšil vedenie Stoke Bojan Krkič a v nadstavenom čase prvého polčasu na rozdiel troch gólov upravil Jonathan Walters. Kanonieri po zmene strán zápas zdramatizovali, keď najskôr v 68. min Santi Cazorla premenil pokutový kop nariadený za faul Mameho Dioufa a o dve minúty neskôr po rohovom kope Alexisa Sáncheza na rozdiel jediného gólu znížil Aaron Ramsey.

FC Liverpool, s Martinom Škrtelom v základnej zostave len remizoval so Sunderlandom 0:0.

Po štyroch prehrách v rade si bod z ihriska Hull City za remízu 0:0 odváža West Bromwich Albion. Hostia si mohli na svoje konto pripísať aj tri body, ale v 10. minúte Graham Dorrans nepremenil pokutový kop.

Tottenham Hotspur po prehre v londýnskom derby s Chelsea len remizoval s Crystal Palace 0:0.

V súboji tímov z dna tabuľky zvíťazil Queens Park Rangers na Burnley 2:0

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu Premier League zvíťazil Manchester City nad Evertonom 1:0, keď o najtesnejšom víťazstve Citizens rozhodol v 24. min Yaya Touré zo značky pokutového kopu, nariadeného za faul Phila Jagielku. Majster stiahol náskok Chelsea v tabuľke už len na tri body.

Manchester City - Everton 1:0 (1:0)
Gól: 24. Yaya Touré (z pok. kopu)

Newcastle - Chelsea 2:1 (0:0)
Góly: 58. a 79. P. Cissé - 83. Drogba, ČK: 82. S. Taylor (Newcastle) po druhej ŽK

Hull - West Bromwich 0:0

Liverpool - Sunderland 0:0
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas

Queens Park Rangers - Burnley 2:0 (0:0)
Góly: 51. Fer, 74. Austin, ČK: 76. Austin (Queens Park Rangers)

Stoke City - Arsenal 3:2 (3:0)
Góly: 1. Crouch, 35. Krkič, 45. Walters - 68. Cazorla (z pok. kopu), 70. Ramsey, ČK: 78. Chambers (Arsenal)