VIDEO Bejby fenomén si plní svoj sen: Nórsky zázrak spravil dojem na hviezdy Liverpoolu

Nórsky megatalent Martin Ödegaard si zatrénoval s Gerrardom, Coutinhom a ďalšimi hviezdami Liverpoolu
Nórsky megatalent Martin Ödegaard si zatrénoval s Gerrardom, Coutinhom a ďalšimi hviezdami Liverpoolu

LIVERPOOL - Zdá sa, že španielski giganti Real Madrid a FC Barcelona v boji o 15-ročnú futbalovú hviezdičku z Nórska neuspejú. Aj keď sa Liverpool príchod a udomácňovanie sa Martina Ödegaarda snažil čo najviac držať v tajnosti, britské médiá priniesli fotografie z nedávneho tréningu A tímu, v ktorom si supertalent zo severu Európy zatrénoval s hviezdami okolo Martina Škrtela.

Nórski reportéri a fanúšikovia sa zhromaždili pred tréningovým centrom Melwood, aby sa pokúsili zhliadnuť mladý talent. Do rany im prišiel obranca Liverpoolu Kolo Touré, ktorého sa spýtali na Ödegaarda. Reprezentant Pobrežia a Slonoviny odpovedal: "Áno, stretol som sa s ním - veľmi dobrý hráć!" 

Fotky, s ktorými prišli britské médiá potvrdzujú, že bejby fenomén si zatrénoval s hviezdami ako Steven Gerrard či Philppe Coutinho. Horlivé zanietenie trénera Brendana Rodgersa získať obrovský talent do svojho tímu, sa tak pokojne môže stať realitou. Bejby fenomén z Nórska 17. decembra oslávi 16 rokov, čo mu umožní podpísať profesionálny kontrakt.

Mladučký Nór, ktorého odborníci označujú aj za talent storočia, udivuje brilantnou technikou. 13. októbra v stretnutí s Bulharskom sa stal vo veku 15 rokov a 300 dní najmladším hráčom, ktorý kedy nastúpil v kvalifikácii európskeho šampionátu. O obrovskom talente svedčí aj fakt, že mal iba 15 rokov a 253 dní, keď si 27. augusta proti Spojeným arabským emirátom odkrútil premiéru vo farbách seniorskej reprezentácie Nórska. V tejto sezóne mladík v nórskom Strömsgodset odohral 23 zápasov a strelil 5 gólov.


Tagy: Kolo Touré FC Liverpool Brendan Rodgers Martin Ödegaard

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky
Foto:
mirror.co.uk

DISKUSIA