VIDEO Skvelý šláger Barcelony s PSG korisťou Messiho družiny, Ajax rozdrvil APOEL

Lionel Messi a jeho gólové oslavyLionel Messi a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V šlágri F-skupiny i celého programu na Nou Campe vyhrala FC Barcelona nad Parížom St. Germain 3:1. Španielsky zástupca sa tak stal víťazom skupiny o dva body pred Francúzmi a bude mať výhodnejšie nasadenie pri budúcotýždňovom žrebe (pondelok 15. decembra, Nyon).

V metropole Katalánska skóre proti bývalému klubu otvoril hosťujúci Zlatan Ibrahimovič, za domácich vyrovnal rekordným 75. gólom v súťaži Lionel Messi a ešte do polčasu v 41. minúte strhol vedenie na domácu stranu Brazílčan Neymar. Hral sa výborný futbal, šance mali aj hostia, ale "Barca" napokon aj vďaka gólu uruguajského útočníka Luisa Suáreza ukoristila tri body a vyhrala skupinu.

V druhom súboji skupiny Ajax Amsterdam doma jasne zdolal APOEL Nikózia 4:0, hoci v priamom súboji o postup do EL z tretieho miesta mu stačil bod.

F-skupina:

FC Barcelona (Šp.) - Paríž Saint-Germain (Fr.) 3:1 (2:1)
Góly: 19. Messi, 42. Neymar, 77. L. Suárez - 15. Ibrahimovič, ŽK: 57. Cavani (PSG), rozhodoval: Atkinson (Angl.)

Barcelona: Ter Stegen - Bartra (90.+ Adriano Correia), Piqué, Mascherano, Mathieu - S. Busquets - Pedro Rodríguez (67. Rakitič), A. Iniesta (73. Xavi Hernández) - Messi, L. Suárez, Neymar

Paríž: Sirigu - Van der Wiel, David Luiz, T. Silva, Maxwell - Verratti (62. Pastore), Thiago Motta, Matuidi (75. Lavezzi) - Lucas Moura, Ibrahimovič, Cavani

Ajax Amsterdam (Hol.) - APOEL Nikózia (Cyp.) 4:0 (1:0)
Góly: 45. a 50. Schöne (prvý z pok. kopu), 53. Klaassen, 74. Milik, ŽK: 45. Antoniades, 47. Vinícius (obaja APOEL), rozhodoval: Velasco Carballo (Šp.)

Ajax: Cilessen - Van Rhijn, Veltman, Moisander, Viergever - Klaassen, Serero, L. Andersen (68. Riedewald) - Schöne (75. El Ghazi), Milik (85. R. Živkovič), Kishna

APOEL: Pardo - Mário Sérgio, Papazoglu, Carlao, Antoniades - Vinícius, Nuno Morais (72. Artymatas) - Thiago Gomes, Efrem (65. Aloneftis), Alexandru - Sheridan (65. Sotiriu)