VIDEO Neuveriteľná séria Juventusu sa skončila, Hamšíkov Neapol nestačil na milánske AC

Keisuke Honda z Ac Miláno a Dries Mertens z Neaopolu Keisuke Honda z Ac Miláno a Dries Mertens z Neaopolu Zdroj: SITA

TURÍN - Francúzsky 33-ročný veterán Patrice Evra v nedeľu hlavičkou už v 12. min dal svoj prvý gól v najvyššej talianskej futbalovej súťaži Serie A, ale Juventusu Turín to na vlastnej pôde napokon stačilo len na remízu 1:1 so Sampdoriou Janov v 15. kole súťažného ročníka 2014/2015. Znamená to, že séria domácich ligových triumfov "starej dámy" sa skončila na hodnote 25 stretnutí. V 51. min vyrovnal striedajúci Manolo Gabbiadini, presadil sa šiesty raz v sezóne.

Juventus do nedele naposledy doma v lige nebodoval naplno v máji 2013 proti Cagliari (1:1). Poslednou prehrou zostáva nezdar 1:2 z januára 2013 práve proti Sampdorii.  Evra pribudol do kádra v júli, podpísal kontrakt na dva roky. V anglickej Premier League v 273 zápasoch za Manchester United dal iba 7 gólov.

"Juventus je doma fakt silný. Platí to síce o nich aj vonku, ale na svojom ihrisku akoby mali ešte rýchlostný stupeň navyše. V prvom polčase sme sa trápili, čo sa aj dalo predpokladať, po zmene strán sa nám však podarilo zabrať," povedal Gabbiadini.

"Je to mrzuté, pretože sme si v prvom dejstve utvorili haldu šancí, ale nedokázali sme ich pretaviť do výraznejšieho náskoku," skonštatoval tréner Juventusu Massimiliano Allegri, ktorý zrejme aj s vyhliadkou na národný Superpohár 22. decembra v katarskej Dauhe proti SSC Neapol aktuálne nechal oddychovať tvorcu hry Andreu Pirla. Obranca Giorgio Chiellini chýbal pre kartový trest.

Sampdoria neprehrala v šiestom dueli v rade, bodovo sa dotiahla na tretie Lazio Rím i svojho spomenutého mestského rivala a naplno sa zapojila do boja o miestenky na Ligu majstrov 2015/2016.  Zaváhanie úradujúceho majstra využil druhý tím tabuľky AS Rím, ktorý vyhral na ihrisku oslabeného FC Janov 1:0 a náskok "Juve" znížil na jediný bod.

Futbalisti SSC Neapol prehrali v nedeľňajšom šlágri 15. kola talianskej Serie A na ihrisku milánskeho AC 0:2. Skóre súboja na San Sire otvoril už v 6. minúte francúzsky krídelník Jeremy Menez, v 52. minúte zvýšil náskok "rossoneri" Giacomo Bonaventura. AC sa vďaka triumfu dostalo na 6. miesto tabuľky práve pred siedmy Neapol. Oba tímy majú na konte 24 bodov, ale Milánčania lepšie skóre. V drese SSC naskočil až do druhého polčasu súboja slovenský stredopoliar Marek Hamšík, keď v 61. minúte nahradil na ihrisku Jorginha.

Juventus Turín - Sampdoria Janov 1:1 (1:0)
Góly: 12. Evra - 51. Gabbiadini

FC Janov - AS Rím 0:1 (0:1)
Gól: 40. Nainggolan, ČK: 29. Perin (Janov)

Parma - Cagliari 0:0

Udinese Calcio - Hellas Verona 1:2 (1:1)
Góly: 31. Di Natale - 45.+1 Toni, 46. Christodoulopoulos

AC Miláno - SSC Neapol 2:0 (1:0)