VIDEO Dortmund s Wolfsburgom len remizoval, rovnako i Pekaríková Hertha proti Frankfurtu

Peter PekaríkPeter Pekarík Zdroj: bz-berlin.de

BERLÍN - Futbalisti Herthy Berlín mali v stredu v rámci 16. kola najvyššej nemeckej súťaže na dosah víťazstvo vo Frankfurte nad miestnym Eintrachtom, napokon získali len jeden bod. Naďalej sa trápi vicemajstrovský Dortmund.

"Stará dáma" viedla v závere stretnutia o dva góly 4:2, no prišli chvíle Alexandera Meiera a bolo vyrovnané. Tridsaťjedenročný stredopoliar v 90. a prvej minúte nadstaveného času dvoma presnými zásahmi zachránil bod pre domáce mužstvo. Slovenský obranca hostí Peter Pekarík odohral celý zápas s kapitánskou páskou na ramene.

Borussia doma len remizovala s momentálne druhým tímom I. bundesligy Wolfsburgom 2:2, hoci päť minút pred koncom viedla.

Mönchengladbach - Brémy 4:1 (2:0)
Góly: 32. Kruse (z pok. kopu), 38. Wendt, 64. Kramer, 89. Hrgota - 51. Junuzovič, ČK: 66. Caldirola (Brémy) po 2. ŽK

Hoffenheim - Leverkusen 0:1 (0:0)
Gól: 79. Kiessling

Dortmund - Wolfsburg 2:2 (1:1)
Góly: 8. Aubameyang, 76. Immobile - 28. K. de Bruyne, 85. Naldo

Paderborn - Schalke 1:2 (1:1)
Góly: 31. Ayhan vlastný - 44. Choupo-Moting, 78. Neustädter

Eintracht Frankfurt - Hertha Berlín 4:4 (1:3)
Góly: 90. a 90.+ A. Meier, 43. Aigner, 58. Seferovič - 21. Brooks, 33. Ben Hatira, 37. Schieber, 81. Niemeyer
Peter Pekarík (Hertha) odohral celý duel.