Zdeno Chára základom úspechu v predĺžení: Dôležitá prihrávka na zlatý gól Bostonu

Chris Kelly (23) a Carl Soderberg (34) gratulujú Louiovi Erikssonovi k zásahu, ktorý rozhodol o výsledku zápasuChris Kelly (23) a Carl Soderberg (34) gratulujú Louiovi Erikssonovi k zásahu, ktorý rozhodol o výsledku zápasu Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v zápase zámorskej NHL na ľade Minnesoty 3:2 po predĺžení aj vďaka asistencii ich kapitána Zdena Cháru. Ten spolu s Carlom Soderbergom pripravili rozhodujúci gól v 62. minúte jednoduchou akciou pre Louia Erikssona a medvede tak prerušili sériu troch prehier. Pre Cháru to bola tretia asistencia v ročníku.

Boston zaznamenal len druhý triumf v ostatných ôsmich zápasoch. "Viete čo? Konečne sa k nám obrátilo šťastie," vydýchol si bostonský tréner Claude Julien, ktorý do bránky postavil náhradníka Niklasa Svedberga a ten predviedol parádny výkon s 35 úspešnými zákrokmi. Minnesota prehrala štyri z posledných šiestich duelov. Boston zvládol duel napriek tomu, že v strelách na bránku zaostal 25:37 a domáci nastrelili trikrát žŕdku.

Minnesota - Boston 2:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 6. Brodziak (Sutter, Haula), 32. Pominville (R. Suter) - 6. Söderberg (L. Eriksson, Kelly), 18. Bergeron (Marchand, Trotman), 62. L. Eriksson (Söderberg, CHÁRA)
Zdeno Chára (Boston) odohral 24:13 min, 1 asistencia, 1 plusový bod, 2 strely

V ďalšom zápase Ottawa vyhrala v New Jersey 2:0 vďaka dvom gólom Kylea Turrisa a jej brankár Craig Anderson zastavil všetkých 34 striel diablov. Bol to pre neho už tretí shutout v sezóne. Devils podľahli piatykrát za sebou. "Dnes bol perfektný. Mohli sme na neho vyslať aj sto striel, aj tak by sme asi gól nedali," pochválil Andersona tréner New Jersey Pete DeBoer.

New Jersey - Ottawa 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 3. Turris (E. Karlsson, Stone), 60. Turris (MacArthur, Borowiecki)

Aj duel Vancouver - Dallas vyhrali hostia 2:0 a úspešne začali trojzápasovú sériu duelov na ľade súperov. Hrdinom bol brankár Stars Kari Lehtonen, ktorý zaknihoval 29. shutout v kariére.

Vancouver - Dallas 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 23. Sceviour (Horcoff, Fiddler), 60. Roussel

Viac o téme: Zdeno Chára Boston Bruins
  • Zdroj: TASR, SITA