Miklíkova asistencia Amuru body nepriniesla, Jaroslavľ šiestimi gólmi prestrieľal Mytišči

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hcamur.ru

CHABAROVSK - Slovenský hokejista Michel Miklík dosiahol jedenástu asistenciu v sezóne v drese Amuru Chabarovsk. Jeho tím však prehral vo štvrtkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy s Novosibirskom 3:5.

Miklík prihrával v 38. min Krysanovovi na gól na 3:4. Domáci však už nedokázali vyrovnať. Novosibirsk vyhral v Chabarovsku aj druhý duel v priebehu 24 hodín. Opäť mu vyšla prvá tretina, v ktorej dal tri góly a odskočil na 3:1. Najlepší strelec ligy spomedzi obrancov Patrick Hersley strelil svoj 13. gól sezóny.

V druhom štvrtkovom zápase si Lokomotiv Jaroslavľ poradil doma s Atlantom Mytišči 6:3. Lokomotiv viedol po prvej tretine 4:0 a zápas mal až do konca pod kontrolou. Vďaka trom bodom sa posunul na 6. priečku v Západnej konferencii.

Chabarovsk - Novosibirsk 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
Góly: 4. Tarasov (Mäntylä), 33. Tararov (tr. strieľanie), 38. Krysanov (MIKLÍK) - 10. Enlund (Koskiranta), 14. Kugryšev (Hersley), 20. Hersley (Enlund, Koskiranta), 23. Sannikov (Šumakov), 60. Moňa (Kopeikin, Ožiganov)

Jaroslavľ - Mytišči 6:3 (4:0, 2:2, 0:1)
Góly: 2. S. Kronwall (Apalkov, Plotnikov), 4. Plotnikov, 6. Kartajev (Kapustin), 19. Gorochov (Koňkov, Galimov), 32. Galimov (Koňkov), 37. Holös (A. Vasiliev, Averin) - 33. Chlopotov (Voronin, Aľošin), 34. Černov (Jarulin, Juňkov), 53. Sošnikov (Šmeľov, Korobov)

Viac o téme: Amur Chabarovsk Sibir Novosibirsk Michel Miklík