Nečakaný zvrat v zápase San Jose: Vlasic rozhodol 5 sekúnd pred koncom

Marc-Edouard Vlasic (vľavo)Marc-Edouard Vlasic (vľavo) Zdroj: SITA

NEW YORK – V jedinom zápase zámorskej NHL v noci na utorok zvíťazili hokejisti San Jose nad domácim Winnipegom 3:2. Rozhodujúci gól strelil päť sekúnd pred koncom stretnutia Marc-Edouard Vlasic.

Winnipeg chcel v druhom vzájomnom stretnutí so San Jose v tejto sezóne oplatiť "žralokom" prehru 0:3 z 11. októbra, ale nepodarilo sa mu to. O víťazstve Sharks 3:2 rozhodol 4,5 sekundy pred koncom riadneho času Marc-Edouard Vlasic. Obranca hostí si po vyhratom buly nakorčuľoval na prihrávku Logana Coutura a strelou z ľavého kruhu prekonal inak výborne chytajúceho Michaela Hutchinsona. "Bol som v správnom čase na správnom mieste," povedal Vlasic. San Jose vyhrali na strely 37:19. Jets dvakrát dokázali vyrovnať náskok hostí, na tretí gól už nemali čas reagovať. Vďaka víťazstvu sa San Jose dotiahlo na tretie miesto v Pacifickej divízii a má 47 bodov rovnako ako Los Angeles a Winnipeg.

Výborný vstup do NHL prežíva Melker Karlsson, ktorý v druhej tretine fantastickým tečom poslal San Jose do vedenia 2:1. V NHL debutoval 24-ročný švédsky útočník len 9. decembra a v prvých 11-tich zápasoch kariéry nazbieral sedem bodov (3+4). "Verím, že nás víťazstvo naštartuje k lepším výkonom," povedal tréner San Jose Todd McLellan. Sharks pred týmto duelom vyhrali z piatich zápasov len jeden. Veľkú smolu mal mladý český útočník San Jose Tomáš Hertl, ktorý v tretej tretine dostal do tváre puk na striedačke a zápas nedohral. Nešťastne ho zasiahol spoluhráč Logan Couture, keď v oslabení vyhadzoval puk z vlastného pásma.

WINNIPEG - SAN JOSE 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 10. Ladd (Little, Wheeler), 45. Harrison (Lowry, Frolík) - 3. Burns (Marleau, Couture), 25. Karlsson (Pavelski, Burns), 60. Vlasic (Couture, Pavelski). Brankári: Hutchinson - Niemi, strely na bránku: 19:37, 15.016 divákov.

Viac o téme: San Jose Winnipeg Marc-Edouard Vlasic