VIDEO Hamšík sa gólovo presadil, Súboj rímskeho AS s Udinese rozhodol kontroverzný gól!

Marek Hamšík v súboji o loptuMarek Hamšík v súboji o loptu Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti AS Rím zvíťazili v 17. kole talianskej ligy v Udine 1:0 kontroverzným gólom Davideho Astoriho. Lopta sa po jeho hlavičke odrazila od brvna na bránkovú čiaru a rozhodca po chvíľkovom váhaní gól uznal.

Reprezentačný obranca Astori si v 17. minúte nabehol na Tottiho center z voľného kopu a hlavou poslal loptu do brvna, odkiaľ sa odrazila na bránkovú čiaru a potom do rúk domáceho brankára Karnezisa. Strelec sa najprv márne dožadoval gólu u bránkového rozhodcu, po hvizde hlavného sa začal radovať a arbitri sa naopak ocitli v ohni výčitiek domácich hráčov. V Serii A sa nevyužíva technológia Goal-line.

Ďalší kontroverzný okamih potom priniesla druhá polovica, v ktorej Udine protestovalo proti neodpískanému zákroku na Koneho v pokutovom území. Stav 0:1 sa však nezmenil.

Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík prispel gólom k jasnému triumfu SSC Neapol v Cesene 4:1, keď v 64. minúte zvýšil na 3:0. Odohral celý zápas, dva góly zaznamenal argentínsky útočník Gonzalo Higuain. Neapol sa dostal v tabuľke na štvrté miesto o skóre za Lazio Rím.

Víťazný celok sa bodovo dotiahol na vedúci Juventus, ktorý nastúpi o 21:00 doma proti Interu Miláno.

AC Miláno prekvapujúco prehralo na San Sire s nováčikom zo Sassuola 1:2, víťazný gól hostí strelil Simone Zaza. FC Janov v základnej jedenástke bez slovenského reprezentanta Juraja Kucku prehrával s Atalantou Bergamo 0:2, no napokon vybojoval aspoň remízu. Kucka nastúpil v 86. minúte. V sicílsko-sardínskej konfrontácii Palermo deklasovalo Cagliari 5:0, keď o svojom triumfe rozhodlo už v prvom polčase. Dvomi golmi sa blysol Argentínčan Paulo Dybala.

Juventus Turín - Inter Miláno 1:1 (1:0)
Góly: 5. C. Tévez - 64. Icardi, ČK: 86. M. Kovačič (Inter)

Udinese - AS Rím 0:1 (0:1)
Gól: 17. Astori

AC Miláno - Sassuolo 1:2 (1:1)
Góly: 9. Poli - 28. Sansone, 68. Zaza, 35.024 divákov.

Chievo Verona - FC Turín 0:0
10.000 divákov.

FC Empoli - Hellas Verona 0:0
ČK: 77. Hallfredsson (Hellas), 9500 divákov.

FC Janov - Atalanta Bergamo 2:2 (0:1)
Góly: 51. Falque (z 11 m), 69. Matri - 37. Zappacosta, 49. Moralez, 20.000 divákov.
/J. KUCKA nastúpil v drese domácich v 86. minúte/

US Palermo - US Cagliari 5:0 (3:0)
Góly: 6. Morganella, 10. Munoz, 33. a 72. Dybala (prvý 11 m), 85. Barreto, ČK: 26. Conti (Cagliari), 16.000 divákov.

AC Parma - ACF Fiorentina 1:0 (1:0)
Gól: 11. Costa, 12.000 divákov.

AC Cesena - SSC Neapol 1:4 (0:2)
Góly: 75. Brienza - 29. Callejon, 41. a 72. Higuain, 64. HAMŠÍK, 20.000 divákov.